Білий дім оприлюднив план перебування Байдена в Києві

3 Грудня 2015, 11:31

Віце-президент США Джо Байден під час візиту до України 7-8 грудня проведе переговори з представниками української влади, зустрінеться з громадянським суспільством і виступить в українському парламенті. Про це повідомив на брифінгу офіційний представник Білого дому.

За його словами, у понеділок, 7 грудня відбудуться переговори Байдена з президентом України Петром Порошенком і прем'єром Арсенієм Яценюком. Крім того, відбудеться зустріч із громадянським суспільством із приводу здійснення реформ в Україні.

Офіційний представник Білого дому додав, що у вівторок віце-президент США зустрінеться з мером Києва Віталієм Кличком і виступить в українському парламенті. "Ми вважаємо, що це історична можливість для віце-президента, щоб викласти політику щодо України", – сказав представник.

У першу чергу, згідно з інформацією, Байден під час візиту подасть сигнал підтримки України з боку США в умовах військового втручання і підтримки Росією сепаратистів на Донбасі.

"Віце-президент також підтвердить, що ми як і раніше виступаємо проти анексії Криму Росією. Віце-президент обговорюватиме, які додаткові економічні реформи, реформи управління та верховенства права необхідні Україні – з прем'єр-міністром і президентом. Він обговорить економічні та гуманітарні потреби України", – додав представник Білого дому.

Йтиметься також про антикорупційну реформу. "Україна досягла значних успіхів у цій сфері, але є довга історія корупції і в основному українські олігархи мають свій вплив в українській системі", – додав він.

Крім того, віце-президент США обговорюватиме ситуацію на Донбасі і реалізацію Мінських домовленостей.

"Віце-президент обговорить широкий спектр дипломатичної стратегії збереження санкцій щодо Росії до повного виконання Мінських угод, зокрема й продовження переговорів з європейськими союзниками з цього питання", – сказав представник.

Обговорить Байден у Києві й продовження американською стороною сприяння у навчанні та підготовці українських військових, а також допомогу в зміцненні сфери безпеки.

Як повідомлялося, віце-президент США Джо Байден не говоритиме про нову військову допомогу Україні під час свого виступу перед депутатами Врховної Ради України у вівторок, 8 грудня

За інформацією журналістів, у своїй промові Байден говоритиме про позицію США щодо анексії Росією Криму та підтримку Сполученими Штатами угоди про реструктуризацію боргу України.