Відразу після інавгурації президента США Дональда Трампа 20 січня на сайті Білого дому з'явилося розпорядження про вихід країни з Транстихоокеанського партнерства.
"Жорсткі і справедливі угоди у сфері міжнародної торгівлі можуть бути використані для забезпечення зростання нашої економіки, повернення мільйонів робочих місць американцям і пожвавлення депресивних районів нашої країни", – йдеться у повідомленні.
На думку Трампа, це можна зробити в разі виходу США з Транстихоокеанского партнерства.
Читайте також: Інавгураційна промова нового президента США: Трамп озвучив низку обіцянок
Також адміністрація нового президента пообіцяла перегляд умов Північноамериканської угоди про вільну торгівлю (NAFTA). У повідомленні вказується, що якщо партнери по NAFTA відмовляться переглянути договір, США відмовляться і від цих угод.
Нагадаємо, у лютому 2016 року 12 країн, на які припадає 40% ВВП світу підписали угоду про створення Транстихоокеанського партнерства. Підписантами нового договору стали Австралія, Бруней, В'єтнам, Канада, Малайзія, Мексика, Нова Зеландія, Перу, США, Сінґапур, Чилі та Японія. Тодішній президент США Барак Обама заявив, що документ став новим типом торгової угоди, що «забезпечує першість американських робітників».