Білий дім оприлюднить першу частину ізраїльсько-палестинського мирного плану Трампа – Reuters

20 Травня 2019, 10:00

Білий дім оприлюднить першу частину довгоочікуваного ізраїльсько-палестинського мирного плану американського президента Дональда Трампа у рамках міжнародної конференції в Бахрейні, яка відбудеться в кінці червня. Про це повідомляє агентство Reuters з посиланням на американських чиновників.

 

Зазначається, що конференція об'єднає урядовців і бізнес-лідерів для запуску економічної частини мирної ініціативи, яка також повинна включати пропозиції щодо вирішення складних політичних питань, що лежать в основі ізраїльсько-палестинського конфлікту.

 

Зокрема, Трамп рекламує майбутній план як "угоду століття", але не думку палестинських чиновників, він буде упередженим на користь Ізраїлю.

 

Так, команда Трампа на Близькому Сході сподівається спочатку зосередитися на потенційних економічних вигодах, незважаючи на глибокий скептицизм серед експертів.

 

"Ми вважаємо, що це можливість взяти економічний план, над яким ми вже давно працювали, і представити його в регіоні", – заявив старший офіційний представник Трампа.

 

Очікується, що учасники конференції 25-26 червня в Манамі, першій стадії розгортання мирного плану, включатимуть представників і керівників бізнесу з Європи, Близького Сходу та Азії, включаючи деяких міністрів фінансів.

 

Наголошується, що палестинська влада бойкотувала американські миротворчі зусилля з кінця 2017 року, коли Трамп вирішив перенести американське посольство з Тель-Авіва в Єрусалим і визнав Єрусалим столицею Ізраїлю.

 

Нагадаємо, 5 травня Армія оборони Ізраїлю (IDF) повідомила  про перехоплення декількох десятків ракет, які були запущені з території сектору Газа.

 

Як повідомлялося, 24 березня безпілотник армії оборони Ізраїлю завдав ударів по двох спостережних постах радикального палестинського ісламістського руху ХАМАС у Секторі Газа у відповідь на заворушення на кордоні.