На тлі загострення ситуації на Донбасі у Пентагоні планують вдосконалити радіолокаційні системи Збройних сил України, однак Білий дім не сприяє реалізації зазначених планів. Про це пише американське видання The Wall Street Journal.
Видання зазначає, що наразі російський президент Владімір Путін стимулює загострення на Донбасі, а українська сторона не може надати рівноцінної відповіді.
“Під тиском з боку США і західноєвропейських держав щодо дотримання Мінських угод в той час як супротивник цього не робить, руки Києва залишаються зв'язаними і його можливості є обмеженими, на відміну від Кремля”, – йдеться у статті.
“Адміністрація Обами відмовляється надати смертельне озброєння Києву, і навіть раніше обіцяна нелетальна допомога не завжди надходить”, – додає WSJ, пояснивши, що йдеться про радари AN/TPQ-36 та 37 Firefinder, необхідні для визначення ворожої артилерії.
- Читайте також: Військова допомога від США: гуманітарка, бронемашини та дискусії щодо летальної зброї
“За словами американського військового високопосадовця, системи готові до постачання, а американські військові готові провести навчання (для українських колег — Ред.). Але Пентагон ще потребує політичної авторизації у Вашингтоні майже через місяць після того, як заяву (про передачу озброєння Україні – Ред) зробили під гучні фанфари преси. Не дивно, що Владімір Путін вважає, що може порушувати домовленості безкарно”, – резюмують у статті.
Раніше повідомлялося, що серед американських військових високопосадовців зростають настрої щодо подальшого озброєння України. Зокрема, відповідну точку зору вже висловили міністр оборони Еш Картер, директор національної розвідки Джеймс Клеппер, морський генерал Джо Данфорд, призначений головою Об'єднаного комітету начальників штабів і генерал Марк Міллі – потенційний начальник штабу армії США. Незважаючи на це, у Білому домі, як і раніше, виступають проти надання смертоносної зброї, як протитанкові ракети Javelin, про які просила українська сторона.