Більшість затриманих в Україні прихильників ІДІЛ є громадянами Росії – СБУ

23 Березня 2016, 16:22

Переважна більшість затриманих в Україні прихильників ІДІЛ є громадянами Російської Федерації. Про це повідомив глава Служби безпеки України Василь Грицак.

"Останнім часом по Україні було проведено кілька спеціальних операцій, в ході яких ми прикрили чотири транзитних центри, через які переміщали прихильників ІДІЛ, в тому числі, в Сирію. Із 25 затриманих 19 іноземців – громадяни Російської Федерації", – повідомив Грицак.

"Про що це говорить? Із Росії або з пост-радянського простору вільно пересуваються по території РФ представники і прихильники, члени ІДІЛ. Вони використовують територію України, як транзитну", – зазначив глава СБУ.

При цьому Грицак наголосив, що не чув про серйозні затримання російськими спецслужбами на території РФ представників ІДІЛ.

Нагадаємо, раніше видання The Independent опублікувало статтю, згідно з якою план потенційної участі українських сил у боротьбі проти терористичної організації ІДІЛ представлять міністру оборони США Ештону Картеру під час його візиту до Києва.

Тим часом, у МЗС та Адміністрації президента України заперечили інформацію про створений план застосування ЗСУ в операціях проти ІДІЛ в Сирії та Іраку.