Більшість українців не схвалюють скасування мораторію на продаж землі – опитування

26 Вересня 2019, 18:16

52% українців не схвалюють скасування мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення. Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології, оприлюднені у четвер, 26 вересня.

 

При цьому, позитивно до зняття мораторію ставляться 35% опитаних.

 

Також, 64% опитаних українців вважають, що питання про продаж землі сільськогосподарського призначення має вирішуватися тільки на всеукраїнському референдумі. 26% вважають, що це питання повинні вирішувати президент, Верховна Рада та уряд.

 

«За рік кількість противників продажу землі зменшилася, у листопаді 2018 проти продажу землі було 72%. Можливо, це пов’язано з  різницею у формулюванні запитань (у 2018 ми запитували «Якби сьогодні проводився референдум щодо питання купівлі/продажу земель сільськогосподарського призначення, як би Ви проголосували?»), можливо через збільшення підтримки дій президента Володимира Зеленського і нової влади його прихильниками, а можливо через зміну риторики щодо продажу землі на деяких популярних телеканалах і в Інтернеті», – прокоментував голова КМІС Володимир Паніотто.

 

Зазначено, що дослідження проводилось з 16 по 19 вересня методом телефонного інтерв'ю з використанням комп'ютера на основі випадкової вибірки мобільних номерів. В ході опитування було проведено 1500 інтерв'ю.

 

Нагадаємо, за даними дослідження Фонду «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва та соціологічної служби Центру Разумкова, третина українців вважають, що земля у принципі може бути об’єктом купівлі-продажу.

 

Зеленський заявив, що право на купівлю та продаж землі матимуть тільки українці та українські компанії.

 

Кабмін запропонував ввести ринок землі з 1 жовтня 2020 року.

 

25 вересня уряд схвалив законопроект про проведення земельної реформи в Україні та відкриття ринку землі.