Як свідчить дослідження, 76% українців вважають особисті заощадження «дуже важливими» та «швидше важливими» і лише 4% ставляться до цього як «не дуже важливої» справи. Абсолютно неважливими заощадження вважають 3% громадян України.
Опитування виявило, що лише 30% українців намагається регулярно відкладати певну суму грошей. 74% робить це час від часу, «іноді більше, іноді менше, – за умови, коли є «вільні кошти».
При цьому, 41% громадян, які роблять заощадження, вкрай незадоволені сумою коштів, яку їм вдається «відкласти». І це зрозуміло, адже 64% з них відкладає менше, ніж 550 гривень на місяць, і лише 5% – понад 1 100 гривень. У середньому українець, який піклується про своє фінансове майбутнє, щомісяця заощаджує 488 гривень.
Згідно із результатами дослідження, громадяни України традиційно віддають перевагу заощадженням готівкою «під матрац». Таких – 51%. Популярність банківських продуктів розподілилася так: 27% опитаних зберігають свої кошти на карткових рахунках, 17% – на депозитах і лише 7% – на поточних рахунках.
Цікаво, що 67% українців відкладають кошти «на чорний день». 45% таким чином намагаються накопичити гроші на дорогі покупки чи ремонт, 30% – на відпочинок, 22% – задля майбутніх покупок, на які їм поки що не вистачає коштів, 20% у такий спосіб дбають про пенсійне забезпечення, і лише 8% заощаджують для інвестування у власний бізнес.
Також опитування показало, що 31% громадян України дуже цікавиться матеріалами в ЗМІ, присвяченими грошам та способам їх заощадження, 17% уважно прислуховуються до того, що на цю тему кажуть експерти банківської сфери, а 20% українців зізналися, що знають про доступні способи заощаджень недостатньо.
Переважна більшість опитаних (69 %) висловила зацікавленість у підвищенні рівня своєї фінансової та економічної обізнаності.