Більшість українців бачать в арешті Тимошенко політику

13 Грудня 2011, 16:24

Зокрема, так думають 38% опитаних українців. 27% – вважають, що Тимошенко ув’язнена за кримінальні злочини, 19% респондентів пов’язують її арешт з політичною і кримінальною діяльністю. І лише 16% опитаних не мають певної думки з цього приводу.

Згідно з результатами опитування, простежується і певна диференціація у ставленні до причин ув’язнення Тимошенко в залежності від регіону та від політичних уподобань виборців.

«У Західному та Центральному регіонах значно більше тих, хто вважає, що Юлія Тимошенко ув’язнена саме за політичну діяльність, ніж тих, хто вважає, що вона ув’язнена за кримінальні злочини: у Західному регіоні – 61% проти 12%, а у Центральному – 48% проти 16%. У Південному та Східному регіонах, навпаки, помітно більше тих, хто вважає, що Юлія Тимошенко ув’язнена саме за кримінальні злочини, ніж тих, хто вважає, що вона ув’язнена за політичну діяльність: на Півдні – 39% проти 22%, а у Східному – 42% проти 22%», – йдеться в результатах опитування.

Водночас переважна більшість прихильників Партії регіонів (61%) та Комуністичної партії (51%) вважають, що Тимошенко ув’язнено за кримінальні злочини. А більшість прихильників Блоку Юлії Тимошенко (92%) та переважна більшість прихильників «Фронту змін» (62%) вважають, що причиною ув’язнення Тимошенко є її політична діяльність.

Опитування 2037 респондентів проводили впродовж 4-15 листопада цього року. Похибка не перевищує 3,3% для показників близьких до 50%, 2,8% – для показників близьких до 25%, 2,0% – для показників близьких до 10%, 1,4% – для показників близьких до 5%.

Нагадаємо, за результатами опитування, проведеним «Українським демократичним колом» на замовлення Інституту політики, більш як половина громадян України (53,5%) сприймає суд над екс-прем’єр-міністром Юлією Тимошенко як переслідування опозиційного політика.

Позначки: