Більшість танків української армії залишили передову на Луганському напрямку – штаб

6 Жовтня 2015, 11:18

Більша частина танків Т-64 і Т-72 Збройних сил України покинула займані на передовій позиції на Луганському напрямку лінії розмежування сторін, сьогодні планується завершити етап відводу танків. Про це повідомив представник штабу АТО в Луганській області, підполковник Руслан Ткачук.

"Вчора командуванням сектора "А" спільно з представниками ОБСЄ підбито підсумки першого дня виконання доповнень до мінських угодами щодо відведення озброєння. Стало відомо, що передову залишила більша частина танків Т-64 і Т-72. Сьогодні планується завершити цей етап. Потім почнеться другий – відвід від лінії розмежування протитанкових гармат Д-48 і Д-44 калібру 85 мм і 82-мм мінометів ", – повідомив Ткачук на своєму офіційному сайті.

Він нагадав, що підрозділи Збройних сил України в Луганській області отримали 14 діб на виконання дій, регламентованих доповненнями до мінським угодами.

"Цей процес є двостороннім і проходить під наглядом спеціальної моніторингової місії ОБСЄ", – повідомив Ткачук.

Також він поінформував, що за даними Спільного центру з контролю і координації питань припинення вогню і стабілізації лінії розмежування (СЦКК), НЗФ так званої "ЛНР" також здійснюють відведення озброєння.

Він зазначив, що з 7:00 5 вересня до 7:00 6 жовтня 2015 на Луганському і Артемівському напрямках (Попаснянський район) на лінії розмежування зберігається режим тиші.

Раніше прес-центр АТО повідомив, що відведення озброєнь калібром менше 100 міліметрів почнуть з Луганської області. Будуть переміщені в певні райони танки Т-64 і Т-72, протитанкові гармати Д-48 та Д-44 калібру 85 міліметрів і міномети 2Б-9 82-міліметрового калібру. Процес відведення триватиме 41 день.

Нагадаємо, напередодні президент України Петро Порошенко за підсумками зустрічі «нормандської четвірки» заявив, що з 3 жовтня сили АТО почнуть відведення озброєнь калібром менше 100 мм на Донбасі.

Нагадаємо, бойовики повністю дотримувалися перемир’я 4 жовтня, а тому в понеділок 5 жовтня розпочинається перший етап відведення озброєнь. За словам голови Луганської обласної ВЦА Георгія Туки, процес триває з обох сторін.