Більшість німецьких соціал-демократів у ЄП проголосували проти закриття російських пропагандистських каналів

11 Березня 2022, 12:29

Як пише Politico.eu, 9 березня євродепутати переважною більшістю підтримали звіт про іноземне втручання у ЄС. Він є результатом 18-місячного розслідування про те, як іноземні режими, зокрема російський та китайський, прагнуть маніпулювати, впливати та послаблювати ЄС за допомогою дезінформації, кібератак і прихованого фінансування політичних партій. «За» проголосували 552 євродепутати, «проти» — 81, а 60 утрималися. 

Підтримавши вичерпний 65-сторінковий звіт з рекомендаціями щодо правил роботи онлайн-платформ, медіа, кібербезпеки, міжнародного співробітництва та виборчих кампаній, європейські законодавці також схвалили заборону в усьому ЄС російських ЗМІ –  RT і Sputnik TV. Однак, серед тих, хто проголосував проти, несподівано опинилися депутати від партії-учасниці керівної коаліції в Німеччині – СДПН.

«У мене немає слів. СДПН – останній бастіон Путіна», – написав у твіттері депутат від нині опозиційної партії у Будестазі ХДС/ХСС Томас Ярцомбек

Із інфографіки, яку опублікував депутат видно, що із 16 представників СДПН у Європарламенті 12 проголосували проти цієї ініціативи. У партіях «Ліві» та Альтернатива для Німеччини, які вважаються більш проросійськими, противників цієї ініціативи виявилося менше, а ніж в СДПН.

Напередодні голосування організація «Репортери без кордонів» закликала не закривати російські пропагандистські канали, утім наголошуючи, що вони є «центральним елементом пропаганди Путіна і, таким чином, важливою частиною його загарбницької війни проти України». Виконавчий директор «Репортерів без кордонів» Крістіан Мір, зокрема, пояснював свою позицію так: «Вплив цих ЗМІ  [російських пропагандистських каналів – Ред.] на формування громадської думки в Європі обмежений, але очікувані російські контрзаходи можуть зробити незалежні репортажі з Росії складнішими або навіть неможливими». 

Саме ці аргументи і називали деякі члени СДПН у Європарламенті, зокрема, як пише німецьке видання Focus, депутатка Делара Буркгардт. Інша ж депутатка Петра Камереверт в коментарі Focus заявила, що попри те, що у представленому 9 березня звіті спецкомітету багато хорошого, «заборони у ліберальному медіа-світі, в якому ми, на щастя, живемо в Європі, завжди найгірший варіант».

Слід утім нагадати, що 4 березня Владімір Путін підписав закон про позбавлення волі до 15 років за «фейки» про дії російських збройних сил в Україні. Після 4 березня своє мовлення в РФ вже припинили світові медіа гіганти  CNN, ABC, CBS, BBC, NBC, ARD, ZDF і Bloomberg News, оскільки працювати в умовах цього «законодавства» неможливо.

Також згідно з інформацією Національної Ради України з питань телебачення і радіомовлення, процес боротьби із російською пропагандою та дезінформацією у країнах ЄС станом на 10.03.2022 виглядає так: