Більшість європейців виступають за допомогу Україні в разі агресії РФ, менше третини готові до військової підтримки – опитування Euroskopia

17 Лютого 2022, 17:21

Більшість європейців з восьми країн висловились за те, що ЄС повинен виступити на захист України у випадку російського нападу, але дипломатичним шляхом. Такі результати дало опитування, опубліковане Euroskopia 16 лютого 2022 року.

В опитуванні взяли участь по 1 тис. осіб з кожної із таких держав: Португалії, Нідерландів, Польщі, Німеччини, Греції, Італії, Іспанії та Франції. За його підсумками, 74% опитаних вважають, що ЄС має стати на захист України, якщо Росія атакує, 47% вважають, що при цьому варто обмежитись лише дипломатичними методами. У свою чергу, 20% опитаних підтримують військові оборонні акції з боку ЄС, якщо вони будуть необхідні, а 7% готові навіть підтримати військову інтервенцію в Росію.

Читайте також: Європейці перестали вважати війну немислимою та готові стати на захист України. Інфографіка

Найбільше підтримують ідею захисту України в Португалії та Нідерландах, а найчисленніші частки тих, хто активно виступає проти підтримки виявились у Греції та Франції. При цьому найбільшими прихильниками саме військового сценарію допомоги Україні стали жителі країн Піренейського півострова – 32% та 38% в Іспанії й Португалії відповідно. Серед іспанців при цьому було найбільше людей, які відповіли на питання про доцільність захисту українців «я не знаю». Найменше ж військовому сценарію симпатизують італійці.

Опитування відбулося в період з 31 січня до 13 лютого.