Проаналізувавши декларації депутатів, організація з'ясувала, що багато з них є порожніми або містять неправдиву інформацію. Так, із заяв усіх 754 європарламентарів 11,7% були взагалі порожніми. А майже 25% не зазначили місце своєї роботи за три роки до обрання до Європарламенту.
Наприклад, данський ліберальний депутат Йенс Роде у декларації стверджує, що до отримання мандату він був «господарем всесвіту» із заробітною платою вище €10 тис .на місяць. Французький депутат Бріс Ортефе не згадує, що до вступу на посаду він був міністром імміграції, праці та внутрішніх справ в уряді Ніколя Саркозі.
А один з депутатів, якого звинуватили у отриманні грошей за голосування в парламенті, та який після скандалу не пішов з посади, Адріан Северин зазначає, що поряд з депутатством працює консультантом адвокатської фірми колишнього міністра юстиції Каталин Предою, членом румунського арбітражу, професором права та журналістом, і за все це йому платять € 500-1 тис на місяць.
Friends of the Earth Europe зазначила, що єдиним органом, який може розглянути ці декларації, є консультативний комітет, але він робить це лише за запитом депутата або президента парламенту.
Організація також з'ясувала, що більшість депутатів мають фінансові інтереси поза парламентом: 15,7% мають оплачувану роботу поза парламентом, 51,5% згадали неоплачуване членство в радах та комітетах, а 6% мають акції в компаніях.
І хоча депутатам не забороняється мати іншу роботу, окрім мандату, вони повинні вчасно та у повному обсязі про неї звітувати.
Організація закликала президента парламенту Мартіна Шульца «ініціювати перегляд оцінок, якщо зовнішні фінансові та нефінансові інтереси можуть призвести до потенційних конфліктів з інтересами Європарламенту».
«Зважаючи на те, що депутати Європарламенту повинні приймати рішення щодо політики та законодавства, котрі зачіпають велике коло питань, вкрай важливо, щоб вони не мали зовнішніх фінансових інтересів, які можуть впливати на їх рішення», – йдеться у звіті організації.