Більше тисячі спортсменів Росії причетні до допінгового скандалу – WADA

9 Грудня 2016, 13:44

Незалежне розслідування Всесвітнього антидопінгового агентства (WADA) показало, що понад тисяча російських спортсменів у 30 видах спорту пов'язані з вживанням допінгу або приховуванням позитивних допінг-проб. Про це йдеться в другій частині доповіді Річарда Макларена.

У доповіді також стверджується, що 12 російських спортсменів, які завоювали медалі на Олімпіаді в Сочі у 2014 році, вживали допінг. Серед них – чотири золотих медаліста.

За інформацією комісії, до маніпуляцій з допінг-пробами російських спортсменів були причетні екс-міністр спорту Росії Віталій Мутко і його заступник Юрій Нагорних. Маніпуляції здійснювалися за прямої підтримки ФСБ.

Макларен також розповів, що, працюючи над доповіддю, хотів обговорити з Мутко ситуацію з допінгом і намагався організувати з ним зустріч, проте вона так і не відбулася.

Зі слів Макларена, використання спортсменами допінгу в Росії досягло безпрецедентних масштабів.

«Спортсмени діяли не поодинці, а в рамках організованої системи. Вона діяла на Універсіаді 2013 року, чемпіонаті з легкої атлетики-2013 і, звичайно, на Олімпіаді в Сочі», – сказав він.

Докази доповіді базуються на свідченнях свідків, базах даних, а також електронних листах, зазначається в документі.

Нагадаємо, сьогодні, 9 грудня, голова незалежної комісії WADA Річард Макларен представив другу частину доповіді про використання допінгу в російському спорті. 

У першому звіті Макларена стверджувалося, що в Росії з 2011 по 2015 рік існувала державна система приховування позитивних допінг-проб. У ный брали участь представники керівництва Міністерства спорту РФ та ФСБ.

Допінговий скандал розгорівся у грудні 2014 року, коли німецький канал ARD представив фільм, у якому стверджувалось, що легкоатлети з Росії систематично вживали заборонені препарати за вказівкою своїх тренерів.

Інформаторами фільму стали російська лекгоатлетка Юлія Степанова (у 2013 році дискваліфікована за вживання допінгу) і її чоловік, колишній співробітник Російського антидопінгового агентства (РУСАДА) у Москві Віталій Степанов.

Наразі розслідування за фактами застосування допінгу російськими спортсменами ведуть відразу три комісії. Дві з них були створені Міжнародним олімпійським комітетом після публікацій двох доповідей Всесвітнього антидопінгового агентства (WADA) під керівництвом Річарда Паунда і Річарда Макларена.

Нагадаємо, Міжнародний олімпійський комітет продовжив санкції проти РФ, які були введені в зв'язку з допінговим скандалом у спорті. Діючі санкції МОК були введені відразу після публікації першої частини доповіді Макларена, 19 липня.