Видання зазначає, що останнім часом у Брюсселі відчувається посилення лобістської діяльності з метою вилучення імені Пєфтієва з переліку осіб, що потрапили під санкції в ЄС. Так, представник однієї з антилукашенківських громадських організацій, що базується в Празі, заявив виданню, що не бачить жодних підстав для того, щоб ім’я Пєфтієв перебувало у переліку осіб, в’їзд яким до ЄС заборонено і чиї активні в Європі заморожені.
За даними EUobserver, на сьогодні за захист Пєфтієва та вилучення його з переліку осіб, що потрапили під санкції, дві європейські країни – Латвія та Словенія. Так, у Словенії білоруський бізнесмен бере участь разом зі словенською Riko Group в будівництві готелю та електричних підстанцій на загальну вартість в 157 млн. євро.
Видання зазначає, що Пєфтієв є акціонером та керівником “Белтехекспорту” – компанії, що займається виробництвом зброї – літаків, БТР та легкої зброї. Крім того, вважається, що Пєфтієв є посередником при продажу російської зброї до країн Африки, Центральної Азії та Південної Америки. Пєфтієв також володіє компанією “Белтелеком”, має акції в білоруському постачальнику послуг Інтернет “Деловая сеть”.
EUobserver раніше писав, що замороження банківських рахунків та обмеження в’їзду високо посадовців та бізнесменів до ЄС часто часто здійснюється не повністю, а країни ЄС не звітують Єврокомісії про дотримання санкцій.
Нагадаємо, 24 лютого президент Білорусі Аляксандр Лукашенка і президент Росії Дмітрій Мєдвєдєв виступили із спільною заявою про неприпустимість використання заходів економічного тиску чи примушення в міждержавних відносинах.
29 лютого Євросоюз розширив список нев'їзних білоруських чиновників, відповідальних за порушення прав людини. Це викликало дипломатичний скандал між Мінськом і Брюсселем, в результаті чого всі посли країн Євросоюзу були відкликані з Мінська для консультацій.
16 березня Верховний представник Євросоюзу із зовнішньої політики Кетрін Ештон рекомендувала країнам ЄС протягом тижня повернути до Білорусі відкликаних звідти раніше послів.