Білоруські ЗМІ: розстріляно другого засудженого за організацію терактів у мінському метро

17 Березня 2012, 18:49

Така інформація з’явилася на одному з інтернет-ресурсів Білорусі. У повідомленні зазначається, що смертні вироки щодо засуджених Ковальова та Коновалова були виконані.

Однак, офіційного підтвердження про страту Коновалова, який не просив про помилування, не має.

Як повідомлялося раніше, у п'ятницю 16 березня, було розстріляно Владислава Ковальова, засудженого до смертної кари за звинуваченням в організації теракту в мінському метро в квітні минулого року. Про це письмово повідомили його матір.

Нагадаємо, 11 квітня 2011 року на станції метро «Жовтнева» в метрополітені у Мінську було скоєно терористичний акт. Жертвами вибуху стали 15 людей, постраждали більше 200 осіб.

30 листопада 2011 року Верховний суд Білорусі засудив Владіслава Ковальова та Дмітрія Коновалова до розстрілу, визнавши їх винними в організації терористичного акту.

Ковальов у суді заявив про свою невинуватість.

Раніше правозахисники та громадські активісти вказували на певні неузгодженості в ході слідства і процесу і закликали провести додаткове розслідування.

Попри численні заклики європейських політичних установ, організацій і окремих політиків, а також родичів обвинувачених, президент Білорусі Аляксандр Лукашенка відмовився помилувати засуджених.