Білоруські силовики погрожують застосуванням бойової зброї на протестах

12 Жовтня 2020, 17:34

У МВС Білорусі заявили, що силовики не підуть з вулиць і застосовуватимуть бойову зброю у разі потреби. Про це у понеділок, 12 жовтня, повідомила у телеграмі прессекретар відомства Ольга Чемоданова.

 

"… Протести, що змістилися переважно у Мінськ, стали організованими і вкрай радикальними. У зв'язку з цим співробітники органів внутрішніх справ та військовослужбовці внутрішніх військ не підуть з вулиць і в разі необхідності застосовуватимуть спецзасоби і бойову зброю", – зазначила вона.

 

 

Нагадаємо, протести в Білорусі тривають з 9 серпня, після президентських виборів у країні, на яких, за даними білоруської ЦВК, за Аляксандра Лукашенку проголосувало 80,1% виборців, за Святлану Ціханоуску – 10,1%.

 

Протести та жорстокі розгони демонстрантів відбулися у низці міст, зокрема Бобруйську, Бресті, Вітебську, Гомелі, Гродно, Могильові, Березі та Мозирі. Найбільше повідомлялося про протести та затримання в Мінську. Проти демонстрантів застосовували удари, світлошумові гранати, водомети та гумові кулі.

 

Лукашенка заявив, що влада «ще м’яко» зреагувала. Штаб Ціханоускай не визнав підсумки виборів і заявив про готовність до тривалих протестів. Однак вже 11 серпня стало відомо, що Ціханоуска виїхала з Білорусі до Литви, яка видала Ціханоускай візу на рік. Опозиціонерка заявила про готовність стати національним лідером країни на період організації чесних виборів.

 

11 серпня у Білорусі розпочалися страйки на підприємствах. 

 

23 вересня Лукашенка провів таємну інавгурацію. Низка країн світу, зокрема і Україна, інавгурації не визнали.