Білоруська ЦВК оголосила результати виборів

14 Серпня 2020, 14:55

За даними білоруського Центрвиборчкому, на президентських виборах за Аляксандра Лукашенку проголосувало 80,1% виборців, за Святлану Ціханоуску – 10,1%. Про це повідомило Tut.by, посилаючись на дані ЦВК станом на 14 серпня.

 

За Андрєя Дмітрієва проголосували 1,21% виборців, за Анну Канопацкую – 1,67%, за Сєргєя Черечня – 1,14%. Проти всіх – 4,59%.

 

Дмітрієв, Черечень, Канопацкая і Ціхуноуска подали в ЦВК скарги про невизнання виборів. Скарги Дмітрієва, Канопацкой і Ціханоуской відхилені. На засіданні ЦВК з'ясувалося, що скарга від Сергія Черечня в ЦВК не надійшла.

 

Всього на виборах проголосувало 5 818 956 осіб, під час дострокового голосування – 2 806 640 осіб.

 

Нагадаємо, у ніч на 10 серпня, після президентських виборів, у Білорусі почалися протести, які продовжилися і наступного дня. Протести та жорстокі розгони демонстрантів відбулися у низці міст, зокрема Бобруйську, Бресті, Вітебську, Гомелі, Гродно, Могильові, Березі та Мозирі. Найбільше повідомлялося про протести та затримання в Мінську. Проти демонстрантів застосовували удари, світлошумові гранати, водомети та гумові кулі.

 

Міністерство внутрішніх справ Білорусі визнало загибель одного протестувальника  в результаті вибуху в Мінську. МВС стверджує, що це був саморобний вибуховий пристрій, який він хотів кинути в силовиків. Однак присутні журналісти відзначають, що в той час силовики стріляли по демонстрантах.

 

Слідчий комітет порушив справи проти мітингувальників. У ніч на 10 серпня було затримано близько 3 тисяч громадян, наступної доби було затримано понад 2 тисячі, ще наступного дня – понад тисячу. Зокрема, під час акцій затримали 9 громадян України.

 

Лукашенка заявив, що влада «ще м’яко» зреагувала. Штаб Ціханоускай не визнав підсумки виборів і заявив про готовність до тривалих протестів. Однак вже 11 серпня стало відомо, що Ціханоуска виїхала з Білорусі до Литви. Її від'їзд дозволив звільнити начальника штабу Марію Мороз, затриману напередодні виборів. Згодом білоруська опозиціонерка заявила, що рішення покинути країну ухвалила самостійно. Литва видала Ціханоускай візу на один рік.

 

11 серпня у Білорусі розпочалися страйки на підприємствах.