«Комусь дуже вигідно, щоб увага від соціально-економічних проблем перемкнулася на щось інше», – сказав один з лідерів білоруської опозиції Олександр Козулін.
Він також відмітив, що після наради президента Олександра Лукашенко з силовими структурами країни «Ми почуємо багато усього цікавого».
Правозахисник Андрій Кім не виключає, що влада може використовувати вибух в метро в політичних цілях.
«Є побоювання, що це може бути використано для закручування гайок», – сказав він, висловивши надію, що «владі вистачить розуму не вішати це на білоруську опозицію».
Кім заявив, що питання про можливих організаторів вибуху зараз найважливіший. Проте, опозиціонер відмовився висувати які-небудь версії, пославшись на те, що зараз у нього на це питання немає такої відповіді, яка «не шокувала б».
«Я не бачу ніяких ворогів Білорусії і, очевидно, що цей вибух вигідний не білорусам, а тим людям, які відповідальні за політичне і економічне становище в країні», – підкреслив Ким.
«Сумно, що вже в перших коментарях чується версія про «провокацію КДБ», – додав опозиціонер.
Коментуючи вибух в мінському метро Андрій Кім сказав, що «білоруська стабільність просто розсипається». Такої ж думки дотримується і екс-кандидат в президенти Білорусії на виборах 2010 року Володимир Некляєв.
Вибух в метро стався на тлі значних економічних труднощів в Білорусії, серед яких, експерти називають нестійкий курс внутрішньої валюти і очікуваний бюджетний дефіцит.
Водночас, опозиціонери заявляють, що вибух 3 липня 2008 року під час вуличного концерту був використаний владою Білорусі для того, щоб провести закон про обов'язкову дактилоскопію усіх військовозобов'язаних: так що незабаром після трагедії білоруські правоохоронні органи обзавелися відбитками пальців усіх чоловіків в країні.
Олександр Козулін заявив, що обставини події 11 квітня проясняться лише після того, як влада розкриє обставини теракту 3 липня. «У справі про вибух 2008 року було заарештовано багато опозиціонерів», – також нагадав Кім.
Нагадаємо, 11 квітня увечері на станції метро «Жовтнева» у Мінську стався вибух. За свідченнями очевидців, вибух був такої сили, що трясло вагони і потяги на сусідніх станціях – "Площа Леніна" і "Площа Перемоги". Після цього пішов запах гару.
КДБ Білорусі встановило найбільш вірогідного виконавця вибуху в метро Мінська, в результаті якого загинули 12 чоловік.
Всього п'ять лікарень Мінська прийняли 126 потерпілих, 22 з них знаходяться у важкому стані.
Генпрокуратура Білорусії кваліфікувала вибух у мінському метро як теракт.
Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що не виключає зв'язок між нинішнім вибухом у метро з подіями 3 липня 2008 року і доручив голові КДБ проаналізувати факти і подивитися на можливість такого зв'язку. "Можливо, це ланки одного ланцюга. З’ясуйте, кому вигідно підривати спокій і стабільність в країні, хто за цим стоїть"