Білорусь зняла обмеження на імпорт українського пива

22 Травня 2012, 15:13

Даним документом визнається такою, що втратила силу постанова уряду Білорусі від 21 грудня 2010 р. про ліцензування імпорту пива з Україною. Ввезення пива було обмежене в кінці 2010 р. після скарг білоруських пивоварів на демпінг.

Імпорт українського пива був переведений на разові ліцензії з обов'язковим погодженням мінімальних цін, що сприяло скороченню обсягу його продажів в Білорусї.

На початку січня 2011 р. через незгоду українських пивоварів виконувати постанову № 1860, Білорусія припинила імпорт українського пива в країну.

Уряд Білорусії довгий час висловлював побажання, щоб замість закордонного громадяни країни пили вітчизняне пиво, на що спрямована загальнодержавна кампанія так званого імпортозаміщення – заради збереження валюти і підтримки національного виробника.

Антидемпінгове розслідування щодо українського пива Білорусь припинила 25 січня 2011 року. В рамках роботи міждержавної комісії жодного факту демпінгу виявлено не було.

Як повідомлялося, 3 травня за підсумками зустрічі в Мінську перший заступник прем'єра Білорусі Владімір Сємашко і міністр економічного розвитку і торгівлі України Петро Порошенко заявили, що Білорусь найближчим часом вирішить питання доступу на свій ринок українських виробників пива, а Україна зніме введені раніше тимчасові обмеження на поставки білоруської м'ясомолочної продукції.

Нагадаємо, наприкінці лютого Україна призупинила ввезення свинини з Білорусі. З 1 березня Державна фітосанітарна служба Україні тимчасово призупинила ввезення на територію Україну також молока і молочних продуктів з Білорусі.