«Білорусь викрадає українських дітей на рівних з Росією», — західна преса

25 Вересня 2023, 18:29

«Росія — не єдина, хто примусово вивозить українських дітей на свою територію, — повідомляє популярне видання. — Менш відомим є той факт, що Білорусь, союзник Москви номер один у війні в Україні, також бере участь у цій незаконній практиці, яка може становити воєнний злочин. Загалом понад 2150 малих українців віком від 6 до 15 років, які проживають на окупованих Росією територіях, були депортовані до Білорусі з початку повномасштабного російського вторгнення в лютому 2022 року, згідно з офіційними білоруськими заявами й документами, з якими ознайомився Le Monde, а також — витоками інформації, зібраними білоруським опозиційним діячем Павлом Латушком, головою опозиційної групи “Національне антикризове управління”».

Латушка — колишній член команди Лукашенки, якого в березні цього року Мінськ заочно засудив до 18 років позбавлення волі. Узурпатор Лукашенка сподівається побачити Латушку в колонії посиленого режиму. Його звинувачено в «закликах до санкцій, розпалюванні ворожнечі, отриманні хабаря й створенні екстремістської організації». Згідно з публікацією в Le Monde, 27 червня Павел Латушка передав до Міжнародного кримінального суду (МКС) докази причетності Білорусі до примусових переміщень дітей. Часопис наголошує, що білоруський диктатор, відповідно до цих свідчень, може потрапити під мандат Міжнародного кримінального суду, так само як Владімір Путін і російська вповноважена з прав дитини Марія Львова-Бєлова.

Читайте також: Спільний біль

«Європейський парламент уже ухвалив резолюцію 13 вересня, у якій засудив “незаконне переміщення понад 2150 дітей, серед яких і сиріт, з окупованих Росією територій України до так званих рекреаційних таборів у Білорусі, де вони піддаються русифікації та індоктринації”, — нагадує Le Monde. — Європарламент вважає, що “Аляксандр Лукашенка несе таку ж відповідальність за ці воєнні злочини, як і Володимир Путін, і Марія Львова-Бєлова” й закликає МКС “видати аналогічний міжнародний ордер на арешт” білоруського лідера».

Як зазначає міжнародна й українська преса, справу видачі мандата полегшує той факт, що білоруський режим зовсім не ховається з вивезенням українських дітей на свою територію, а, навпаки, хизується цим. Зокрема, британський часопис The Telegraph писав у липні, що «викрадених дітей розміщують у таборах і санаторіях, де прославляють Путіна й бажають смерті Зеленському й Байдену». У серпні Аляксандр Лукашенка публічно визнав свою пряму причетність до вивезення українських дітей разом з Росією. «Ми домовилися з Владіміром Путіним, що будемо фінансувати ці поїздки з бюджету Союзу (договір, що об’єднує Росію і Білорусь. — Ред.), — цитує Лукашенку французький Le Monde. — Ми це робимо й робитимемо, хто б там що не казав».

Французький часопис повідомляє, що 19 вересня до Білорусі прибула нова група українських дітей — 48 хлопців і дівчат з окупованих територій Донецької, Луганської та Запорізької областей. «На офіційних фотографіях ми бачимо представників влади із червоно-зеленими прапорцями в руках у супроводі спецназу, — наголошує Le Monde. — Програму їхнього перебування можна описати трьома словами: індоктринація, мілітаризація та зросійщення».

Автор:
Тиждень