Білорусь відмовилася прирівняти українські ID-картки до паспортів

5 Березня 2016, 17:58

Громадяни України мають право перетинати білоруський кордон без віз тільки за документами старого зразка, до яких не входить ID-картка. Про це повідомили на сайті Державного прикордонного комітету Білорусі.

«Українські громадяни помилково розраховують в'їхати на територію Республіки Білорусь за цим новим електронним документам. У зв'язку з цим інформуємо, що за чинною двосторонньою Угодою між Республікою Білорусь і Україною від 2009 року про безвізові поїздки громадян, новий український паспорт у вигляді ID-картки не передбачений як документ для пропуску через державний кордон Республіки Білорусь», – заявили у відомстві.

Білоруська сторона стверджує, що Україна не ініціювала процедури між МЗС двох країн про визнання ID-карт в якості чинного документа для перетину кордону в рамках безвізових поїздок

«До врегулювання даних питань білоруська сторона може пропускати через кордон громадян України лише за чинними документами: закордонними паспортами (для власників ID-карт) і внутрішніми паспортами старого зразка (у паперовому вигляді)», – додали у відомстві.

Як повідомлялося, у листопаді 2015 року Україна розпочала роботи з демаркації кордону з Білоруссю.