Він продемонстрував журналістам список компаній, які Білорусія готова запропонувати до приватизації, у тому числі, російським інвесторам.
За його словами, зараз йдуть переговори про приватизацію пакетів виробника азотних сполук і добрив «Гродно Азот» з СИБУРом і «Роснефтью», нафтопереробного підприємства «Нафтан» з Лукойлом, «Белтрансгаза» з «Газпромом», Мозирського НПЗ з «Роснефтью», МТС з АФК «Система», МАЗу з «Росийскими машинами» і держкорпорацією «Ростехнологии», виробника і експортера мікроелектронних компонентів і електронної техніки «Интеграл» з «Ростехнологии».
«За усіма позиціями ведуться переговори, вони могли б бути динамічнішими», – сказав він, додавши, що «Уралкалий» не сформулював свої пропозиції щодо участі в приватизації «Беларуськалий».
«Поки у них це не сформульовано пропозиція. Я не знаю, може вони не хочуть», – сказав Мясникович.
Білоруська влада має намір приватизовувати «Беларуськалий» в числі інших великих підприємств. Олександр Лукашенко оцінює вартість підприємства у 30 мільярдів доларів.
Як відомо, у червні президент Казахстану Нурсултан Назарбаев заявив, що Казахстан і Росія готові надати економічну підтримку Білорусі і вкласти кошти в приватизацію її великих об`єктів.
Нагадаємо, зараз Білорусь переживає важку економічну кризу. На початку червня білоруська влада звернулася до Міжнародного валютного фонду з проханням надати їй кредит.
На початку травня Нацбанк Білорусі відпустив валютний курс на готівковому ринку у вільне плавання, дозволивши девальвацію в обмінних пунктах слідом за міжбанківським ринком.
8 червня, президент Білорусі Аляксандр Лукашенка зажадав знизити ціни на нафтопродукти, які подорожчали на 25%.
16 червня Лукашенка заявив, що готовий закрити кордони для імпорту.