Білорусь про скандал із літаком “Белавіа”: У нас є докази погроз України підняти винищувачі

27 Жовтня 2016, 15:20

Білорусь має у своєму розпорядженні розшифровку переговорів екіпажу літака «Белавіа», який летів рейсом «Київ – Мінськ» 21 жовтня, з українським диспетчером. Про це повідомив прес-секретар МЗС Білорусі Дмитро Мирончик, інформує прес-служба білоруського зовнішньополітичного відомства.

"У цьому документі є чіткі заяви про погрозу застосування бойової авіації в разі, якщо літак не розвернеться і не прибуде до Києва. Із цієї розмови абсолютно чітко зрозуміло, що ці слова –  не ініціатива диспетчера, а вказано конкретне відомство, яке віддавало відповідні команди", – йдеться у повідомленні.

Речник білоруського зовнішньополітичного відомства запевняє, що українська сторона мала можливість домогтися своїх цілей, не вдаючись до примусових дій щодо повітряного судна, а використовуючи двосторонні механізми співробітництва по лінії силових структур.

У Мінську здивовані позицією українських партнерів і чекають реакції з Києва.

"У цілому у нас викликає певне здивування позиція українських партнерів, щодо яких Білорусь завжди витримувала добросусідську і дружню лінію. На жаль, на згадану ситуацію реакція української сторони абсолютно відсутня. Якщо її не буде і далі, то ми будемо змушені вжити додаткових заходів, аж до опублікування розшифровки переговорів членів екіпажу з українським диспетчером. Але час ще є. Почекаємо," – сказано в тексті.

Як повідомлялося, 21 жовтня до входу в повітряний простір Республіки Білорусь літак авіакомпанії "Белавіа" повернули в аеропорт "Жуляни" (Київ). Після посадки з борту повітряного судна правоохоронні органи України зняли одного пасажира, який є громадянином Вірменії. В підрозділі Держпідприємства з обслуговування повітряного руху України Украероцентр повідомили, що літак повернули в аеропорт "Жуляни" на вимогу СБУ під загрозою підняти винищувачі. У СБУ інформацію про винищувачі спростували.

22 жовтня МЗС Республіки Білорусь викликало українського посла Валерія Джигуа і вручило ноту протесту у зв'язку з інцидентом із літаком «Белавіа». У ноті зазначалося, що білоруська сторона очікує офіційних вибачень і вимагає відшкодування всіх фінансових витрат і витрат, викликаних діями української сторони.