«Ми ще вчора передали ноту з приводу української правозахисниці. Відповіді від білоруської сторони не було. Взагалі, починаючи з 19 грудня минулого року українська сторона передала білоруському МЗС кілька нот щодо людей, яких не пустили до країни. Ні на одну з нот ми не отримали відповіді», — сказав він.
Посол не виключив існування у Мінську «чорного списку» українських громадян, яких не хочуть бачити у Білорусі, оскільки кожна країна має право на такий список. У той же час Безсмертний додав: «Ми цього списку не бачили, але зараз вже простежується тенденція, що білоруська сторона обмежує в'їзд людей, які мають відношення до міжнародних організацій із захисту прав людини».
Нагадаємо, 22 квітня заступник голови Всеукраїнської молодіжної організації «Фундація регіональних ініціатив» Михайло Каменєв при перетині українсько-білоруського кордону був повідомлений про те, що йому заборонений в'їзд до Білорусі.
20 квітня українську правозахисницю Ммарину Цапок було знято з потягу «Київ — Мінськ» білоруськими прикордонниками. Вона прямувала до Білорусії для надання допомоги Міжнародній наглядовій місії Комітету міжнародного контролю за ситуацією з правами людини у Білорусі.
Ще одного інформаційного помічника представника Міжнародної наглядової місії з України Максима Кицюка також затримали на українсько-білоруському кордоні: у ніч на 9 березня 2011 року його зняли з потягу співробітники прикордонної застави, заявивши правозахиснику, що з 4 березня він у «списках нев'їзних».
Міністерство закордонних справ України передало ноту посольству Республіки Білорусь із проханням надати інформацію щодо мотивації таких дій білоруської сторони.