Також у списку "ворогів інтернету" числяться М'янма, Китай, Куба, Іран, Північна Корея, Саудівська Аравія, Сирія, Туркменістан, Узбекистан і В'єтнам.
У список "ворогів" увійшли країни, влада яких, на думку укладачів доповіді, найбільш жорстко обмежуєсвободу користувачів в мережі інтернет.
Так, Китай посилив тиск на приватні інтернет-компанії з метою змусити їх більш тісно співпрацювати з урядом.У той же час в Ірані та В'єтнамі прокотилася хвиля арештів інтернет-користувачів, публікації яких викликають побоювання у влади цих країн.
На думку авторів доповіді, жорсткі дії щодо свободи в інтернеті з боку влади Сирії, де ось уже рік не припиняються антиурядові протести, лише навпаки, сприяє активізації користувачів глобальної мережі.
Крім рейтингу "ворогів інтернету", правозахисники також складають список "країн, які перебувають під наглядом". До списку країн, які потрапили в список в 2012 році, увійшла Росія.
Укладачі списку відзначають, що в Росії широкого поширення набули кібератаки, спрямовані проти ряду інтернет-ресурсів. Також "Репортери без кордонів" звернули увагу на серію арештів російських блогерів і користувачів інтернету. Затримання, на думку правозахисників, проводилися з метою не допустити обговорення тем, присвячених політичній ситуації.
"Сусідами" Росії за списком стали Австралія, Єгипет, Еритрея, Франція, Південна Корея, Шрі-Ланка та інші. Новими країнами, що потрапили в список в 2012 році, стали Індія і Казахстан.
У той же час "список країн, які перебувають під наглядом" покинули Венесуела і Лівія. В арабській країні, де в кінці 2011 року припинилися збройні сутички між прихильниками і противниками лідера лівійської Джамахірії Муамара Каддафі, закінчилася і епоха цензури. Напередодні своєї загибелі Каддафі намагався ще більше посилити контроль над інтернетом, проте рівень цензури істотно скоротився після його повалення.
Україна у доповіді не згадується.
Нагадаємо, у рейтингу щодо ситуації зі свободою слова у світі за 2011 рік, оприлюдненому організацією "Репортери без кордонів" у січні, Україна піднялася з 131-го на 116-е місце у порівнянні з рейтингом у 2010-му році.
12 березня у світі відзначається День свободи слова в інтернеті (Online Free Expression Day).