Біля підмурків Десятинної церкви ведеться будівництво

21 Серпня 2012, 19:11

Як зазначає Бригинець на своєму сайті, "забудовники розпочали роботи з розбудови, добудови та обкладання цеглою незаконно встановленого МАФу, який в ЗМІ називають Десятинним монастирем. На сьогодні розмір церкви значно збільшений: до неї прибудовані приміщення (спереду і ззаду). Над центральною частиною надбудований новий металевий каркас, який збільшить розміри купола".

За підрахунками Бригинця, об’єм споруди в результаті перебудови збільшить принаймні вдвічі.

Як відомо, конфлікт щодо забудови залишків Десятинної церкви розгорівся навесні 2011 року, коли столична влада вирішила відбудувати храм. Однак, 17 травня 2011 року комісія так і не змогла прийняти проект кращої пропозиції реставрації на місці Десятинної церкви.

Незважаючи на це, 25 травня близько 23.00 біля фундаменту Десятинної церкви почалося вивантаження будівельних вагончиків. При цьому представники забудовника відмовилися пред'явити будь-які дозвільні документи на проведення робіт охороні заповідника та працівникам міліції, які були викликані на місце подій.

Після протестів громадськості, проекти відбудови церкви відправили на доопрацювання. Однак капличка, попри документи, які засвідчують її незаконне встановлення, залишається на місці.

Як повідомляв Тиждень.ua, на території давньої пам’ятки Десятинної церкви, фундамент якої наприкінці 2011 року було засипано піском, утворився смітник.

Читайте також: Десятинний храм: святість руїн