Біля Ічні майже 96% враженої зони очищено від вибухонебезпечних предметів – ДСНС

21 Жовтня 2018, 12:42

Представник ДСНС та заступник директора Департаменту реагування на надзвичайні ситуації Василь Сніцар в Ічн заявив, що в Чернігівської області майже 96% враженої зони очищено від вибухонебезпечних предметів. Про це повідомив представник ДСНС,  повідомляє прес-служба Чернігівської ОДА.

 

"Всього забруднена боєприпасами територія становить 72 395 га, наразі очищено 69 282 га, або 95,7%. Повністю очищені населені пункти, піротехніки перейшли до очищення 5-кілометрової, а подекуди і 3-кілометрової зони навколо складів", – йдеться в повідомленні.

 

При цьому представник Міноборони констатував, що протягом вже другої доби вибухів не зафіксовано.

 

В ОДА повідомили, що вже відновлено 69 будівель у 20 населених пунктах.

 

Нагадаємо, 13 жовтня в Чернігівській області, біля селища Дружба, на території шостого арсеналу Міноборони за одну годину спостерігалася детонація боєприпасів – до трьох вибухів.

 

9 жовтня близько 03:40 біля міста Ічня Чернігівської області на території шостого арсеналу Міноборони почалися вибухи. У результаті надзвичайної ситуації було евакуйовано 12 тисяч місцевих жителів, 16 кілометрів території оголошено зоною надзвичайної ситуації.

 

Станом на 7 годину ранку інтенсивність вибухів становила 2-3 вибухи на секунду. У Генштабі повідомили, що до локалізації пожежі залучено штатний пожежний танк та автоцистерни, ще чотири пожежних танки заплановано використати. 

 

Президент України Петро Порошенко викликав силовиків для доповіді через вибухи на території шостого арсеналу. Про свій виліт у Чернігівську область повідомив також прем'єр-міністр Володимир Гройсман.

 

Військова прокуратура Центрального регіону України розпочала кримінальне провадження за фактом "недбалого ставлення військової службової особи до служби, якщо воно спричинило тяжкі наслідки, вчинене в умовах особливого періоду, крім воєнного стану". У прокуратурі додали, що відповідний злочин карається позбавленням волі на строк від п’яти до семи років.

 

У ДСНС повідомили, що протягом кількох годин до населених пунктів Іржевець, Парафіївка та Івангород евакуйовано близько 12 тисяч осіб. Також через вибухи до лікарень звернулись 63 місцеві жителі, які скаржились на погане самопочуття через дим. Виконувач обов’язків міністра здоров’я України Уляна Супрун повідомила, що станом на 10:30 даних про загиблих і поранених не було.  Людей, які перебували в Ічнянській Центральній районній лікарні евакуювали до медзакладів в Парафіївці та найближчих населених пунктів. Загалом евакуйовано 163 пацієнти.  За словами Супрун, на місці працювали шість бригад екстреної медичної допомоги.

 

Пізніше повітряний простір закрили вже в радіусі 30 кілометрів, рух залізничного та автомобільного транспорту також призупинили.

 

У Міноборони повідомили, що розглядають кілька версій щодо причин вибухів у Ічнянському районі Чернігівської області на території шостого арсеналу Міноборони, зокрема диверсію. Встановлено, що пожежі, яка охопила п'ять сховищ, передували чотири підриви у різних місцях складу. Крім того, у міністерстві спростували озвучені раніше дані про 88 тисяч тон боєприпасів: насправді їх кількість у півтора два-рази менше. На складі не було боєприпасів до ракетних комплексів, загалом там зберігалася стрілецька зброя.

 

Начальник Управління комунікацій та преси Міноборони полковник Олексій Чернобай повідомив, що станом на 14.00, осередки пожежі локалізовано. За його словами, інтенсивність вибухів зменшується, над територією складів спостерігається задимленість, лунають поодинокі вибухи.

 

СБУ повідомила, що розглядають три версії щодо причин вибухів на території шостого арсеналу Міністерства оборони в Чернігівській області, а саме – диверсія, порушення правил пожежної безпеки чи зберігання боєприпасів, а також навмисний підпал чи підрив.

 

10 жовтня перший заступник голови Нацполіції В'ячеслав Аброськін спростував інформацію про мародерство під Ічнею, яка з'являлась раніше.