Біля берегів Європи ракетні есмінці США вперше випробували систему ППО

21 Жовтня 2015, 08:40

Ракетний ескадрений міноносець США класу "Арлі-Берк" USS Ross під час демонстраційного випробування новітньої ракети-перехоплювача SM-3 збив балістичну ціль в Північній Атлантиці. Про це повідомили в вівторок у Шостому флоті ВМС США.

"USS Ross (DDG 71) провів успішне перехоплення балістичної ракети в північній частині Атлантичного океану 20 жовтня", – зазначається в оприлюдненому прес-релізі.

Це було першим перехопленням балістичної ракети, яка загрожувала Європейському театру воєнних дій, уточили в американському командуванні.

За сценарієм, балістична ракета ближнього радіусу дії Terrier Orion була запущена в якості мішені з ракетного полігону на Гебридських островах. Одночасно цільовою групою коаліції були випущені дві протикорабельних крилатих ракети. USS Ross вистрілив ракетою SM-3 та успішно вразив балістичну ціль.

Крім того, зазначається в повідомленні, інший есмінець США USS The Sullivans (DDG 68), відпрацьовуючи вправи протиповітряної оборони, вперше на Гебридських островах здійснив пуск ракети SM-2.

"За наявності комунікації, співробітництва та зацікавленості країни можуть об'єднатися та бездоганно захищатися навіть при складному сценарії загроз", – наводить прес-служба Флоту слова командувача Шостого флоту США віце-адмірал Джеймс Фогго.