Бійці РДК повернулся з рейду у Білгородську область та розповіли про бої із співробітниками ФСБ, відкриття другого фронту та потенціал сепаратизму у Калінінграді

18 Квітня 2024, 10:43

У новому відео проєкту “Український Свідок” — бійці “Русского Добровольческого Корпуса”: “Лакі”, Павло із позивним “Могила” та Вова із позивним “Кардинал”. Перші двоє уже з’являлися у матеріалі проєкту про контрнаступ на Запоріжжі. “Кардинал” — ідеолог РДК. За його словами, він також готує особовий склад та “трошки літає на дронах”.

Хлопці розповіли про новий рейд на російську територію, зокрема у Білгородську область. 

“Ми вирішили повторити те, що зробили рік тому, — розповідає “Могила”. — Але цього разу ми діяли масштабніше, атакували з кількох боків, використовуючи власну бронетехніку та більшу кількість штурмовиків. Метою наших рейдів, як тоді, так і зараз, лишається відкриття другого фронту: щоб путін почав перекидати війська з тих напрямків, де нам важко. Вже зараз за Бєлгородом стоїть 30 одиниць важкої техніки та близько 4000 одиниць особового складу. Наскільки я знаю, їх пригнали з Луганщини”. 

Доброволець розповідає, що під час рейду росіяни застосовували проти них переважно КАБи та артилерію. “Їм було байдуже на власні села, — каже “Могила”. — Козинку вони просто зрівняли із землею”. 

“Могила” каже: попри головну мету РДК – відкриття постійного фронту в глибині росії, з’явитись він може, де завгодно. “Ми накопичимо сили та влаштуємо їм таке, що путін буде вимушений відкривати другий фронт: у Калінінграді, в Курській області, у Придністров’ї”. 

“Транзит через країні Балтії заборонено, а ціни на авіаквитки просто злетіли, — каже “Кардинал”. —  Жителі Калінінградської області поступово сепаруються від військової істерії, яка охопила росію. Те, що відбувається на “великій землі”, стосується їх все менше і менше”.


«Український свідок» – проєкт, створений 25 лютого 2022 року – на другий день після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Головна мета проєкту – документування подій війни та поширення фото і відео-матеріалів в Україні і за кордоном.