За його словами, один із активістів заявляв, що вони планують проводити акцію протесту щодня з 10:00 до 19:00 щодня, і навіть цілодобово, якщо на території Десятинної церкви будуть проводить якісь роботи.
На запитання, чи готові активісти вдатися до радикальних методів протесту, один із них відповів: «Ми намагалися встановити намет, але міліція не дозволила нам цього зробити, аргументуючи тим, що це не за правилами благоустрою, але ось ця будівля (показує на церкву УПЦ МП – Ред.) стоїть тут повністю на незаконних підставах і її ніхто не демонтує. А влада сьогодні фактично підтримує окупантів російських і бореться з українськими підприємцями, на незрозумілих підставах демонтуючи їхні кіоски по всьому Києву».
За повідомлення прес-служби УНП, акція розпочалася у середу, 1 червня, об 11:30.
Як повідомляє кореспондент Тижня, о 13:50 активісти згорнули прапори та пішли.
Біля Десятинної церкви також були шестеро охоронців та священик. Втім, після завершення акції протесту вони також покинули місце події.
На сайті УНП також йдеться про те, що 31 травня народні депутати від УНП зареєстрували у Верховній Раді проект постанови "Про забезпечення дотримання пам’ятко-охоронного законодавства України (щодо недопущення будівельних робіт на території пам’ятки археології національного значення «Місто Володимира – дитинець стародавнього Києва з фундаментами Десятинної церкви»)" (№8582).
Нагадаємо, нещодавно члени комісії конкурсу на найкращий проект реставрації Десятинної церкви так і не змогли визначити переможця конкурсу. На засіданні 19 травня комісія вибрала 2 проекти, і їх творчим групам було запропоновано об'єднатися для створення спільного варіанта.
Голова Київської міської державної адміністрації Олександр Попов виключає виконання будівельних робіт біля Десятинної церкви без відповідного рішення Київської міської ради.
Втім, 25 травня з'явилися будівельні вагончики біля руїн Десятинної церкви. У Десятинному чоловічому монастирі заявили, що вони належать не церковникам, а будівельним організаціям. Останні цю інформацію спростували.
Нагадаємо також, що раніше головний архітектор Києва Сергій Целовальник заявляв, що вагончики належать археологам, однак ті цю інформацію спростували.