«Можу сказати одне – я був чужим у команді нової влади. Вони ніколи не пробачать мені того, що відбувалося в 2004 році», – заявив він.
На запитання, чи не вважає Безсмертний причиною відставки жорстку критику білоруської влади, він зазначив, що так не вважає.
«Чесно кажучи, у мене є відчуття лише того, що я занадто делікатно говорив про те, що відбувається в Республіці Білорусь. Думаю, в Києві всі спочатку розуміли, що Безсмертний не прийде на інавгурацію до диктатора, от я і не прийшов. Знаєте, я допускав помилки у своєму політичному житті не для того, щоб цього разу знову вдарити головою в штангу», – заявив він.
На його думку, Україна не повинна вести себе «як страус у питанні дотримання прав людини».
«Для світової громадськості очевидно – якщо ви не хочете відстоювати європейські цінності в Білорусі, це означає, що ви самі готові їх порушувати. І ніякі економічні вигоди неприпустимо обмінювати на ці цінності», – пояснив екс-посол.
Продовжувати роботу на дипломатичній службі Безсмертний, швидше за все, не буде. «Сумніваюся, що це можливо. За минулий рік з'ясувалося, що я не вмію ховати свої почуття за словами», – зазначив він.
«Відверто кажучи, я готувався до звільнення з першого дня приїзду до Мінська. Я розумів, що рано чи пізно це станеться. Але хочу додати – якщо хтось думає, що я, покинувши пост посла, попрощаюся з Республікою Білорусь, він глибоко помиляється», – запевнив він.
«Знаю точно, що з політики мене навряд чи хтось виштовхне, але про конкретні плани говорити поки не можу-тут поки немає ясності. Я залишаюся членом партії "Наша Україна". Єдине, чого я сьогодні не хочу, – це балотуватися в Раду. Ні по мажоритарному округу, ні за списком», – заявив Безсмертний.
Нагадаємо, 3 червня президент Віктор Янукович звільнив Безсмертного з посади надзвичайного і повноважного посла України в Республіці Білорусь.