"Марш мільйонів", оголошений в кінці минулого тижня, вчора дійшов до Ісламабаду. Подолавши за два дні більше 300 км, його учасники на чолі із Кадрі вчора увійшли до Ісламабаду, зайняли центральний проспект Джини і прилеглі вулиці. За різними оцінками, чисельність протестувальників становила від 25 тис. до 50 тис.
Пакистанські сили безпеки застосували сльозогінний газ і кийки, щоб не пропустити багатотисячну маніфестацію до будівлі парламенту в столиці країни. У центрі міста був відключений мобільний зв'язок.
Протестувальники вимагають відставки уряду, розпуску парламенту, посилення боротьби з корупцією і реформи виборчого законодавства.
Маніфестом пакистанської революції Кадрі проголосив оприлюднену ним на мітингу Ісламабадскую декларацію. Її ключова ідея – проведення в країні радикальної політичної реформи з метою викорінення тотальної корупції у вищих ешелонах влади, "яка дозволяє 70% депутатів не платити податки", і "повернення плодів демократії 99% громадян країни".
"Наш довгий марш завершений. Це початок революції. Завтра, коли ви прокинетеся і зробите ранкову молитву, це буде інша країна", – звернувся до натовпу зі сцени Тахір Кадрі. "Президент і прем'єр, ви вже колишні. Даю вам час до 11 годин ранку, щоб розпустити парламент і провінційні асамблеї. Якщо цього не відбудеться, рішення буде приймати народ", – висунув владі ультиматум лідер "маршу", поки натовп скандував "Ми хочемо змін!".
Після закінчення терміну ультиматуму в столиці почали спалахувати стихійні зіткнення між маніфестантами і поліцією, що застосувала для розгону натовпу кийки та сльозогінний газ.
При цьому Кадрі оголосив, що мітингувальники залишаться в місті поки влада не виконає їхні вимоги.
На тлі безпрецедентних протестів Верховний суд Пакистану вчора видав ордер на арешт прем'єра Раджі Первеза Ашрафа і ще 15 чиновників, обвинувачених в корупції. Цю новину протестувальники зустріли оплесками і схвальними вигуками.
За оцінками деяких експертів, Тахіра Кадрі, популярного ісламського богослова, який повернувся в Пакистан із Канади, підтримує армійська верхівка, незадоволена цивільною владою. Однак лідер опозиції зв'язок з військовими заперечує і називає своєю місією вигнання з влади "злодіїв і корупціонерів".