Знам’янка – невеличке містечко Кіровоградської області, і в той же час – один із найважливіших залізничних вузлів України. Першими поселенцями були росіяни-старообрядці, біля яких згодом і збудували залізничну станцію. З часом до міста приєднались довколишні українські села. Місто оточене лісом, одним із небагатьох у степовому регіоні. У роки Української революції 1917-21 років Знам’янка входила до території Холодноярської республіки, а за часів Януковича міськрада приймала рішення про регіональну мову, зрозуміло – російську.
Читайте також: Бігуни. Хто у Миколаєві приєднався до нових брендів «За майбутнє» та «Пропозиція»
На посаду Знам’янського міського голови претендують вісім кандидатів, при цьому вперше в історії міста – жодного самовисуванця. Партійних списків маємо трохи більше – тринадцять. І, що найцікавіше, чинний міський голова, який до того вважався фаворитом кампанії, вирішив не висуватися. Результати виборів стали непередбачуваними, адже іншого очевидного фаворита немає.
Хто ж претендує на «булаву» і які має шанси? Спробуємо проаналізувати.
Наталія Клименко, «Європейська Солідарність»
Наталія Клименко перебуває на посаді секретаря міської ради, тобто, по-суті, представляє чинну владу міста. Саме вона матиме змогу приписувати собі всі можливі досягнення і здобутки влади у місті за останні п’ять років. За списками «ЄС» до міськради йдуть чиновники, директори шкіл, лікарі, підприємці і залізничники, тобто список достатньо представницький. А от використати адмінресурс на свою користь їй навряд чи вдасться, адже чинний міський голова Сергій Філіпенко її не підтримав.
Володимир Сокирко, «Слуга народу»
Володимир Сокирко – начальник підрозділу Укрзалізниці. Розрахунок «слуг» простий: щоб за тебе проголосували залізничники – треба висувати залізничника. Місцевий виборчий штаб вони вирішили будувати на кадровій основі партії «Відродження». Так звана «партія залізничників», яку свого часу створив нині покійний Георгій Кірпа. Цей розрахунок може й не спрацювати, адже залізничники тією чи іншою мірою представлені майже в усіх місцевих політичних командах.
Друге, на чому вирішили будувати свою кампанію у президентській партії – це підтримка чинного міського голови Філіпенка, поки що неофіційна. Наразі вони вже проводять спільні заходи. Також підтримати Сокирка вирішили і в місцевому осередку Партії пенсіонерів – вірних союзників діючого мера.
Читайте також: Як змагаються кандидати у маленьких ОТГ
Олег Гребенюк, «Голос»
Голос вирішив висувати в міські голови місцевого підприємця, керівника ТОВ «Вагонкомплектсервіс». Попри відносно молодий вік, Гребенюк не новачок у місцевій політиці. Раніше він вже балотувався до парламенту за списками партії «Заступ» у 2014 році, та до Кіровоградської облради від «Самопомочі» у 2015 році. Гребенюка підтримує місцевий новинний сайт «Комора», а команда складається з вихідців із партій «Самопоміч» та «Сила людей».
Що цікаво, Гребенюк фігурує у антикорупційних розслідуваннях як колишній засновник ТОВ «Арт-Мастер» у справі щодо обслуговування та втручання в роботу реєстрів Держінформюсту та створенні фірм, пов’язаних із Юрієм Дерев’янком. Тут наявні і владні зловживання, тобто використання влади чи службового становища всупереч інтересам служби, і політична корупція, а саме – торгівля впливом, та шахрайські афери – фінансові піраміди.
Андрій Тесленко, «Опозиційна платформа – За життя»
Тесленко достатньо давно займається політичною діяльністю і відрізняється послідовністю у своїх поглядах, підтримуючи проросійські сили, які мають у Знам’янці своэ коло прихильників. Ще з початку 2000-х він приєднався до Партії регіонів, після її розвалу – вступив до «Опозиційного блоку», а після минулорічного розколу – приєднався до «Опозиційної платформи – За життя». Політика стала для нього таким собі родинним бізнесом.
Тетяна Іваськів, «За майбутнє»
Нині безробітна Тетяна раніше працювала в команді колишнього мера-регіонала Ігоря Крижановського у фінансовому управлінні міськвиконкому. На президентських виборах була залучена до виборчого штабу «Зе-команди».
Читайте також: Як працює політична реклама на Івано-Франківщині
Неля Данасієнко, Радикальна партія Ляшка
Досвідчений і відданий партієць, балотується від Радикальної партії, починаючи з 2014 року. Раніше торгувала одягом, а до того – працювала інженером з нормування праці на залізниці. Має непогані ораторські здібності, виступаючи у стилі лідера своєї політсили.
Віктор Крюков, «Пропозиція»
Крюков – відставний військовий, один із засновників обласної Спілки офіцерів України, проте на сучасній російсько-українській війні не воював. Крюков вже встиг побувати спершу головою Долинської РДА, а потім і міським головою Знам’янки з 2006 по 2010 роки. Тоді його підтримала партія «Наша Україна». У виборах бере участь, починаючи з 1998 року від різних партій.
Олег Чорний, «Українська Стратегія Гройсмана»
Учасник російсько-української війни, заступник начальника штаба 57-ї окремої мотопіхотної бригади імені кошового отамана Костя Гордієнка. Чорний розраховує на голоси патріотичного електорату. Раніше балотувався як самовисуванець до Верховної Ради у 2014 та 2019 роках, а також до Кіровоградської обласної і Знам’янської районної рад у 2015 році від ВО «Свобода». Нині – депутат райради.
Чорного, окрім «стратегії Гройсмана», підтримують місцеві організації партій ВО «Свобода» та «Сила і Честь», які не мають власних кандидатів в мери. Кандидат має авторитет передусім серед волонтерів та ветеранів.
Наразі невідомо, кого підтримають осередки партій «Батьківщина» та «Наш край», які також не висували своїх кандидатів. У зв’язку з карантинними заходами та традиційно низькою зацікавленістю виборців у місцевих виборах, 25 жовтня очікується рекордно низька явка, а отже переможе той кандидат, який зможе мобілізувати свого виборця і привести його на дільниці. Результати виборів у таких громадах стають цілком непередбачуваними.