Бесарабський Ленін виявився негром

Політика
21 Лютого 2011, 09:33

Як це трапилось годі зрозуміти. Але «полікуваний» Ленін справді більше нагадує Нельсона Манделу, ніж Володимира Ілліча. Усі видимі з-під одягу частини тіла, тобто голова і рука, суттєво темніші від решти пам’ятника. Здаля, це можливо й не дуже впадає у вічі, але прискіпливіший погляд легко помітить, що чорна шкіра вождя суттєво контрастує з його червоненьким піджаком.

Навряд чи таку мистецьку акцію, як перетворення Леніна в фріка можна вважати провокацією. Найімовірніше – причина в особливій творчій потенції комуністів і їх бажанні хоч якось йти в ногу з часом.

Нагадаємо, що ремонтували вождя всім комуністичним миром. Гроші збирали по копієчці. За попередніми прогнозами, реставрація мала коштувати 300-400 тисяч гривень, але виявилось, що матеріал з якого зроблено пам’ятник, настільки дорогий та рідкісний, що вписатися в цю суму не вдасться. За різними версіями бесарабський Ленін зроблений чи то з карельського кварциту, чи то з особливого  граніту, який добувають десь в нетрях Росії. У кожному разі знайти його було дуже не просто. Шукали довго і нудно. А коли знайшли, то від щастя певно не помітили суттєвої різниці в відтінках. А може й помітили…

Адже нічого не буває просто так. Дивовижне співпадіння, що пов’язане з пошкодженням пам’ятника наштовхує на певні роздуми. Пластична «корекція» Леніна відбулася в ніч на 30 червня 2009 року, якраз через п’ять днів після смерті поп-ідола Майкла Джексона. Хтозна, можливо люди причетні до реставрації, лікуючи шрами вождя, вирішили убити відразу двох зайців: відновити один пам’ятник і водночас поставити інший. Перший неофіційний пам’ятник Майклу Джексону. Хіба серед справжніх ленінців не може бути фанатів Джексона? 

Точної суми, яку витратили на пластику для Леніна-Джексона комуністи не називали, але спеціалісти твердять вона була не меншою, як 100 тисяч доларів. Гроші немалі, але витрачені з розумом.

Адже Ленін-фрік, безумовно, стане ще однією туристичною родзинкою столиці. І народна стежка дійсно ніколи до нього не заросте. Бо подивитися на вождя-негра, піднявши собі настрій, мабуть, захочуть немало гостей та жителів столиці.

Фото автора