“Беркутівці” Зінченко та Аброськін не визнали себе винними у розстрілах євромайданівців

15 Липня 2015, 16:14

Святошинський райсуд столиці визначив порядок дослідження доказів у справі за обвинуваченням екс-беркутівців Сергія Зінченка та Павла Аброськіна у масових розстрілах мітингувальників у центрі столиці у лютому 2014 року. Про це повідомив кореспондент Тиждень.ua із зали засідань суду.

Суд визначив, що під час наступних засідань докази у справі дослідять у повному обсязі та за наступним порядком:

1. Допит потерпілих.

2. Дослідження матеріалів провадження (відеодокази, речові докази, інші матеріальні докази у справі).

3. Допит свідків (обвинувачення і захисту).

4. Допит самих обвинувачених.

Водночас підсудні Зінченко і Аброськін на сьогоднішньому засіданні заявили, що розуміють висунуті їм обвинувачення, однак не визнають себе винними.

"Я не визнаю себе винним, оскільки зазначені злочини не чинив. Я не стріляв під час зазначених подій, а зброю лишив у розташуванні частини. Після здачі зброї я втратив право володіння нею і її подальша доля мені невідома", – сказав Зінченко.

Аналогічну заяву у суді зробив Аброськін.

Також підсудні не визнали цивільні позови потерпілих у справі.

Після цього суд узяв перерву до 11:30 16 липня.


Як повідомлялося, сьогодні 15 липня «беркутівцям» Зінченку та Аброськіну зачитали обвинувальний акт.

Їх обвинуватили в убивствах за їх участі двох і більше осіб (39 людей – Ред.), перевищенні влади, виконанні злочинного наказу, що супроводжувався насильством. Також їм інкримінували заволодіння зброєю за участі групи осіб за попередньою змовою. Крім того, Зінченка і Аброськіна звинуватили у порушенні Конвенції з прав людини і Конституції України.

Нагадаємо, 6 липня у суді над Аброськіним та Зінченком присяжні склали присягу. Нагадаємо, суд затвердив п’ятьох присяжних у справі на засіданні 15 червня.

Водночас сторона потерпілих у суді над «беркутівцями» позивається до КМДА з вимогою скасувати затвердженняпереліку присяжних для Святошинського райсуду.

За висновком Комітету з запобігання тортур Ради Європи, Підрозділ міліції «Беркут» та Внутрішні війська застосовували тортури проти учасників протестів у Києві 2014 року. 

Раніше повідомлялося, що більшість людей, котрі загинули під час сутичок у Києві з 18 лютого, були вбиті снайперами прицільними пострілами у серце, голову та шию. Снайпери стріляли по людях, які не мали ані зброї, ані засобів захисту. Також загинули правоохоронці. Хто вбив активістів досі невідомо.