“Беркут” силою вилучив протоколи з окружкому в Первомайську

2 Листопада 2012, 17:11

"Напали 50 людей під час засідання окружної виборчої комісії, вибили двері, поламали меблі, побили людей і викрали всю документацію з мокрими печатками протоколи по партійних списках і по мажоритатрщиках. Зараз йдемо в прокуратуру. Куди йти жалітися? Не знаю, куди на Партію регіонів йти жалітися", – заявив Москаль.

Нагадаємо, раніше Миколаївський окружний адмінсуд виніс рішення, яким витребував у ОВК №132 оригінали всіх протоколів ДВК в межах округу.

ОВК попросив суд відкласти витребування протоколів до тих пір, поки ситуація в окрузі не стане менш напруженою. У свою чергу суд задовольнив це звернення і дав окружкому час до 16:30 2 листопада, щоб доставити протоколи добровільно.

Виборча комісія цього округу звернулася до ЦВК для роз’яснень рішення Миколаївського окружного адмінсуду стосовно доставки до суду протоколів цього округу.

Народні депутати Анатолій Гриценко та Роман Забзалюк в приміщенні Миколаївської обласної організації партії ВО «Батьківщини» в присутності представників преси перерахували результати 132 округу. Вони констатували перемогу Аркадія Корнацького («Батьківщина»).

Як повідомляли раніше опозиціонери, сьогодні вночі у 132 окрузі у Первомайську представники «Беркуту» винесли з ОВК оригінали протоколів і, завантаживши їх у автобус, почали знищувати.

У МВС переконують, що «Беркут» у Первомайську лише охороняє вивезення бюлетенів до суду. Активісти заявляи про побиття їх працівниками міліції.

Як повідомив Тиждень.ua начальник виборчого штабу кандидата в депутати від ВО «Батьківщина» Аркадія Корнацького Ігор Пилипчук, під час сутичок з міліцією серйозно постраждало 10 людей, одна з яких – в реанімації.

Однак, начальник прес-служби ГУ МВС в Миколаївській області Ольга Передеренко заявила Тиждень.ua, що лише троє людей звернулося за медичною допомогою. А після повідомлення медпрацівниками про інциденти в міліцію двоє з них відмовилися від допомоги. У свою чергу, двоє правоохоронців зазнали легких травм.

Пізніше народний депутат Геннадій Москаль повернув в окружком раніше вилучені виборчі бюлетені.

Як відомо, вже після підрахунку 100% голосів в окрузі №132 змінився переможець виборів. Так, за першими даними виграв кандидат від «Батьківщини» Аркадій Корнацький. А після зміни – регіонал Віталій Травянко.

Опозиція подала в ЦВК скаргу з вимогою провести повний перерахунок голосів відповідно до протоколів з мокрими печатками в цьому окрузі.

100