Bellingcat оприлюднила новий звіт про кількість військових РФ, які воювали на Донбасі

31 Серпня 2016, 15:03

За час збройного конфлікту на Донбасі проти сил антитерористичної операції воювали понад 10 тисяч військових РФ. Про це йдеться у свіжому звіті міжнародної групи журналістів-розслідувачів Bellingcat.

Зазначається, що експерти проаналізували нагородження росіян медалями чотирьох типів протягом двох років.

"Ми можемо довести, що в 2014 і 2015 року кількість усіх медалей раптово і різко зросла порівняно з кількістю медалей, які вручалися до 2014 р.", – йдеться у звіті.

Зокрема, повідомляється, що з листопада 2014 року по лютий 2016 року в РФ вручили 4 300 медалей "За бойові заслуги", які військові отримують за участь у бойових діях. У Bellingcat стверджують, що дані вказують на те, що в розглянутий період було вручено понад 10 тисяч медалей всіх чотирьох типів.

Крім того, з урахуванням доказів присутності російської армії на сході України і з урахуванням того, що до нагород були представлені не тільки військові, журналісти припускають, що в бойових операціях на сході України взяло участь набагато більше 10 тис. російських військових.

"Швидше за все, у конфлікті на сході України брали участь або вносили в нього внесок десятки тисяч російських військовослужбовців", – йдеться у звіті.

Нагадаємо, в червні група активістів Bellingcat опублікувала супутниковий знімок ділянки російсько-українського кордону, на якому видно входження в Україну російської військової техніки у серпні 2014 року.