Бельгія викликала російського посла через звинувачення в авіаударах у Сирії

19 Жовтня 2016, 16:08

Міністр закордонних справ Бельгії Дідьє Рейндерс висловив здивування з приводу звинувачень з боку Росії у нібито бомбардуваннях Сирії бельгійською авіацією.

Про це заявив прес-секретар МЗС Бельгії Дідьє Вандерхассельт.

"Міністр сказав, що запросить російського посла для пояснень. Він зазначив, що йому незрозуміло, чому такі заяви робляться без перевірки фактів і консультацій», – повідомив він.

Рейндерс повторив озвучену раніше позицію міністерства оборони, що військові літаки Бельгії не були в зазначені дні у відповідному районі Сирії.

У своєму Twitter голова Міноборони Бельгії Стівен Вандепут написав: "Бельгія не брала участі в ударі по Алеппо. Це російська дезінформація".

Раніше представник МЗС Росії Марія Захарова заявила, що в Москві чекають реакції на авіаудари по сирійському Хассаджеку.

"Якщо не буде прямого засудження дій коаліції і, зокрема, дій бельгійських ВПС, у нас не залишиться варіантів розглядати все, що відбувається зараз, як спробу збереження бандформувань на території Сирії", – сказала вона.

Міноборони Росії в опублікованому напередодні пізно ввечері прес-релізі повідомило, що на момент авіаудару в районі поселення Хассаджек у повітрі знаходилися два винищувачі ВПС Бельгії, а російські і сирійські літаки в цей час в повітрі були відсутні.

Нагадаємо, російські та сирійські ВПС заявили про припинення атак в районі Алеппо для виведення мирних жителів. Військові планують провести паузу 20 жовтня з 8:00 до 16:00.