Звернення ініціативної групи, текст яких має у своєму розпорядженні DT.UA, надіслано британському послові Лі Тернеру, американському послу Джону Френсісу Теффту, а також голові представництва ЄС в Україні Жозе Мануелю Пінту Тейшері.
«Ми зверталися до Верховної Ради, президента, обласної адміністрації, Донецької міської ради. Але всі вони залишилися байдужими. Усі їхні дії підпорядковані одній меті: задоволення особистих інтересів за рахунок закриття школи…Ми ведемо нерівний бій з бюрократичною машиною і її покровителями. На очах наших дітей відбувається брудне і цинічне руйнування шкіл, порушення конституційних прав і свобод громадян України», – пишуть батьки, апелюючи до світової спільноти.
Мешканці міста просять дипломатів посприяти тому, щоб ситуацію із закриттям школи взяли під свій контроль міжнародні правозахисні організації – Human Rights Watch і Венеціанська комісія.
Окрім того, батьки впевнені, що «представники влади прийняли рішення продати будівлю школи, щоб отримати прибуток під час підготовки до Євро-2012».
«Просимо вас зобов'язати місцеву владу не закривати школу, а у випадку закриття – позбавити Україну права приймати Євро-2012», – йдеться у зверненні.
Нагадаємо, раніше ЗМІ повідомляли, що причиною закриття донецької школи № 2, може бути розростання архітектурного ансамблю Свято-Преображенського собору, що перебуває в юрисдикції Московського патріархату.
Загалом, у Донецькій області в 2011 році планується закриття 26 загальноосвітніх шкіл, або 2,5% загальної кількості.
У зв’язку з цим, на Донеччині відбулися ряд акцій протесту батьків учнів проти закриття україномовних шкіл.
Міністр освіти і науки Дмитро Табачник заявляв, що виступає за закриття шкіл, в яких навчається менше 40 школярів. За його підрахунками, це близько 10% усіх середніх навчальних закладів, тобто кожна десята школа.
Світовий конгрес українців закликав органи влади не закривати школи з українською мовою навчання.