Батько загиблого розвідника заявив, що подав позов проти Зеленського до ДБР

23 Жовтня 2020, 13:51

Сергій Журавель, батько розвідника Ярослава Журавля, який загинув у липні під Зайцевим, подав позов проти президента Володимира Зеленського  до Державного бюро розслідувань через перевищення ним службових повноважень. Журавель вважає, що дії Зеленського призвели до загибелі його сина. Текст позову він опублікував у Facebook.

 

Журавель звинувачує президента Зеленського у тому, що він заборонив підрозділам Об'єднаних сил проведення рятувально-пошукових заходів біля Зайцевого. На його думку, такі дії призвели до того, що Ярослав Журавель загинув. Батько загиблого написав, що піде до кінця заради справедливості.

 

Сергій Журавель вимагає розпочати досудове розслідування за ч. 4 статті 426 Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає позбавлення волі від 7 до 10 років.

 

Нагадаємо, 13 липня під час евакуації тіла загиблого військовослужбовця евакуаційна група потрапила у заздалегідь підготовлену засідку окупантів поблизу села Зайцеве. У результаті обстрілу загинув військовий медик, один воїн отримав поранення, а ще один – бойове травмування. Ворог застосував стрілецьке озброєння, впритул розстрілявши групу. Прокуратура розпочала розслідування обстрілу. 

 

Згодом стало відомо, що загиблий медик – громадянин Естонії Микола Ільїн.