"Сьогодні Верховна Рада прийняла рішення про скасування законів від 16 січня. Якщо це буде разом з прийняттям закону про амністію, то це рішення стане важливим кроком зі зняття напруги в ситуації, що склалася і здійснення подальших кроків у напрямку політичного діалогу та врегулювання кризи", – заявив Баррозу.
Він знову висловив "глибоке занепокоєння з приводу ескалації насильства, загибелі людей, повідомлень про зникнення людей, а також з приводу насильства щодо протестувальників та журналістів".
"Застосування сили – це не відповідь у політичній ситуації", – наголосив Баррозу.
Вік також закликав вести діалог з опозицією та громадянським суспільством та «притягнути до відповідальності винних у насильстві".
Президент Європейської комісії вкотре підтвердив політику відкритих дверей для України .
"Ми готові йти далі, підписувати Угоду про асоціацію, якщо влада підтвердить, що вона прагне до розвитку демократії України" , – заявив президент Європейської комісії.
Як повідомлялось, раніше європейський комісар з питань розширення та Європейської політики сусідства Штефан Фюле назвав важливим той факт, що позачергова сесія українського парламенту у вівторок "прокладає шлях вперед" для політичного процесу, який приведе до виходу з кризи. Згодом ЄС привітав Україну зі скасуванням "диктаторських законів".
Як відомо, сьогодні Верховна Рада скасувала 9 з 12 скандальних законопроектів, за які депутати від більшості голосували за допомогою підняття рук 16 січня. Крім того, депутати переголосували за чотири з цих законів.
Ухвалення законів 16 січня викликало негативну реакцію західних політиків та офіційних осіб, а також міжнародних правозахисних організацій.