Банкіри просять Януковича ветувати закон про обмеження доступу до судових рішень

31 Жовтня 2011, 16:47

Асоціація українських банків (АУБ) звернулася до президента України з проханням накласти вето на Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо розгляду справ Верховним Судом України» (законопроект № 9151), прийнятий парламентом 20 жовтня 2011 року. Про це повідомляє прес-служба АУБ

У листі АУБ наголошує, що згаданий законопроект не відповідає Конституції України, загальновизнаним міжнародним стандартам, основним принципам судочинства та матиме вкрай негативні наслідки для економіки України та українського суспільства.

Члени асоціації звертають увагу, що вказаним законопроектом вносяться зміни до Закону України «Про доступ до судових рішень», відповідно до яких частина третя ст. 3 викладається в такій редакції: «Перелік судових рішень судів загальної юрисдикції, що підлягають включенню до Реєстру, затверджується Радою суддів України за погодженням з Державною судовою адміністрацією України».

Проведений Асоціацією український банків аналіз переконливо засвідчує, що запропонована законопроектом №9151 зміна до ч. 3 статті 3 згаданого закону порушує цілий ряд статей Конституції України, йде врозріз із загальновизнаними міжнародними стандартами та усталеною міжнародною практикою у сфері доступу до інформації, нівелює загальні засади судочинства та створює широкі можливості для корупції.

За словами президента АУБ Олександра Сугоняко, запропонований законопроект фактично надає право Раді суддів України та Державній судовій адміністрації України на власний розсуд визначати, яка інформація має бути оприлюднена в Єдиному державному реєстрі судових рішень та позбавляє громадян вільного доступу до судових рішень, який вони мали згідно діючого на даний час Закону України «Про доступ до судових рішень». Тим самим, кажуть в АУБ, даний законопроект грубо порушує статтю 22 Конституції України, відповідно до якої «при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод».

Як повідомлялось, законопроект №9151, прийнятий 20 жовтня 268 голосами депутатів Ради, також передбачає збільшення чисельності суддів Верховного Суду з 20 до 48 і відновлює діяльність у вищому судовому органі 4 судових палат: з адміністративних, господарських, кримінальних та цивільних справ, які були скасовані після прийняття закону «Про судоустрій і статус суддів» від 7 липня 2010 року.

Читайте також: Феміда ля комедія: в Україні істотно підвищено судовий збір