Низький попит на послуги кредитування середнього бізнесу в Україні пов'язане з наслідками економічної кризи, корупцією та рейдерством. Про це заявив в коментарі Тиждень.ua голова правління Райффайзен Банку Аваль Володимир Лавренчук.
За словами Лавренчука, в Україні є достатньо інститутів та досвідчених фахівців для розвитку бізнесу. Разом з тим існує кілька факторів, які перешкоджають покращенню кредитування саме середнього бізнесу, і як наслідок, його успішній роботі.
« Це фактор грошей, а їх довгих і дешевих немає – це має значення», – зазначив Лавренчук.
На думку банкіра, в Україні немає достатньої кількості підприємств, адже в умовах економічного спаду громадяни не поспішають проявляти бізнес-ініціативу.
«Через п’ять років після кризи, маючи, по-перше, наслідки тої кризи, маючи, по-друге корупцію, маючи також рейдерські атаки і незахищеність, люди втратили мотивацію масово створювати компанії, і тому можна говорити про низький попит на приватну ініціативу та непопулярність банківських кредитів», – наголосив банкір.
Крім того, за словами Лавренчука, розвитку підприємництва, а відтак і кредитування, перешкоджають високі відсоткові ставки по депозитах, які спонукають отримувати прибутки без ризику.