Балух скаржиться на біль у серці – Климент

17 Вересня 2018, 19:33

Архієпископ Сімферопольський і Кримський Української православної церкви Київського патріархату Климент відвідав українського активіста Володимира Балуха у сімферопольському СІЗО. Про це повідомляє "Радіо Свобода" у понеділок, 17 вересня.

 

За словами архієпископа, Балух скаржиться на сильний біль в серці, однак продовжує голодування в заявленому режимі.

 

При цьому він відмовився прокоментувати інформацію про побиття активіста в СІЗО Сімферополя, про який стало відомо напередодні. Климент підкреслив, що спочатку має намір обговорити інформацію, яку він дізнався від Балуха, з його адвокатом.

 

«Я Володю бачив, з ним спілкувався, в тому числі про його здоров'я, передав листи підтримки. Спочатку ми обговоримо деякі речі з адвокатом, після буде офіційна заява з цього приводу. Можу тільки сказати, що Володя скаржиться на біль в серці, іноді біль настільки гострий, що він задихається і відчуває блювотні позиви», – розповів архієпископ Сімферопольський і Кримський.

 

Як повідомлялося, 14 вересня заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз заявив, що в анексованому Криму незаконно засудженого українського активіста Володимира Балуха в сімферопольському СІЗО сильно побили та "погрожують позбутися". 

 

Нагадаємо, 19 березня  Балух оголосив безстрокове голодування, натомість 22 червня він оголосив сухе голодування. 

 

16 січня в окупованому Криму  Балуха засудили на 3 роки 7 місяців колонії-поселення та оштрафували на 10 тисяч рублів. Однак 14 березня в окупованому Криму так званий Верховний суд змінив вирок  Балуху. Суддя виключив з обвинувального акту пункт про придбання боєприпасів, у зв'язку з цим вирок змінили до трьох років та п'яти місяців позбавлення волі в колонії-поселенні.

 

5 липня  Балуху  оголосили новий вирок – 5 років колонії та штрафу 10 тисяч рублів