Метою такого поглибленого аналізу є з’ясування справжніх причин смерті людини у кожному випадку, щоб зробити обґрунтовані висновки про масштаб людських втрат від холодів і розробити додаткові заходи з їх запобігання.
Міністр не відхиляє, що під час обліку людей, які померли в цей період, не було докладно з’ясовано справжніх причин їх смерті. Таку статистику ведуть медичні установи, правоохоронні органи, соціальні служби і місцева влада. Однак вже перша звірка даних показала, що причина переохолодження чи обмороження підтвердилася лише у 112 випадках.
За повідомленням МНС, інколи людська смерть наставала через обставини, які напряму не пов’язані із дією холодів (наприклад, через не вчасно надану медичну допомогу), проте такі випадки також потрапляли в статистику втрат від переохолодження чи обмороження. У 90 % випадків до загибелі від сильних морозів призвело зловживання спиртним. Результати об’єктивного вивчення причин смертей від морозів має озвучити Міністерство охорони здоров’я.
«Важливо відповідально ставитися до оприлюднення таких даних, аж до кримінальної відповідальності, щоб у майбутньому не допускати спекуляцій на цій темі. Підкреслю: кожна смерть – це непоправне горе. Однак фахівцям потрібно скласти чітку картину, які насправді величини людських втрат від холоду», – переконаний Балога.
Нагадаємо, у період 27 січня – 6 лютого 135 осіб загинули й 2 тис. госпіталізовано через переохолодження й обмороження.