Багато деталей операції та мало уваги до міжнародного виміру. Як арабські медіа розповіли про ліквідацію лідера ІДІЛ

Світ
4 Лютого 2022, 16:48

Учора стало відомо, що лідер Ісламської Держави, Абу Ібрагім аль-Гашимі аль-Кураші був убитий спецпризначенцями США під час операції в Ідлібі, Сирія. Він очолював організацію з 31 жовтня 2019, коли внаслідок смерті засновника ІДІЛ Абу Бакра аль-Багдаді, терористичне угрупування було обезголовлено. Його керівництво припало на період, коли іділівці вже перестали становити настільки потужну силу, як у часи розквіту організації та перетворились на суто регіонального гравця, здатного лише на хаотичні теракти.

Еміратське агенство аль-Арабія повідомляє, що, коли спецпризначенці США стали просуватись у бік його будинку, аль-Кураші разом зі своєю першою дружиною, підірвали себе. Також передається, що «адміністрація США неодноразово проводила тренування рейду на вертольоті в надії спіймати лідера організації на третьому поверсі будівлі у сирійському місті Атма на кордоні з Туреччиною, де він переховувався разом із родиною». Генерал морської піхоти Френк Маккензі повідомив, що з будівлі вдалось евакуювати шістьох осіб, у тому числі чотирьох дітей терориста.

Читайте також: Президент Ірану на днях уперше відвідав Москву. Чи є ознаки формування альянсу Москви і Тегерана

Катарський канал аль-Джазіра повідомив, що в четвер відбулось не менше чотирьох вертолітних нальотів на будівлю, де перебував аль-Кураші. Також, посилаючись на місцеві джерела, у тому числі на Сирійську цивільну оборону, аль-Джазіра повідомляє, що в результаті вчорашніх подій загинуло 12 людей, у тому числі шестеро дітей та чотири жінки. Канал зазначає, що Абу Ібрагіма було вбито в тому самому районі, де раніше аль-Багдаді. Крім того, повідомляється, що за час свого головування лідер ІДІЛ не з’являвся  на людях та не зробив жодної публічної заяви стосовно організації.

Єгипетська газета аль-Аграм, посилаючись на іракський канал «Сумаріян», відмічає зв’язок між ліквідацією терориста та іракськими спецслужбами. Цитуючи джерело, аль-Аграм повідомляє, що «федеральне агентство розвідки та розслідувань брало участь в операції, проведеній міжнародною коаліцією в Сирії та завершеній ліквідацією лідера ІДІЛ». Також газета наводить слова директора обсерваторії Рамі Абдуррахмана, який повідомив, що американські вертольоти вилетіли з військовій бази в місті Кобане (Ейн-ель-Араб), де більшість населення становлять курди.

Читайте також: «Ізраїльський слід» у переговорах про ядерну програму Ірану. Огляд арабських медіа

Ліванський канал аль-Джадід повідомляє, що в операції брали участь спецпідрозділи Сирійських демократичних сил, підготовлені американцями. Також наводяться слова власника будинку, який здавав його аль-Кураші. Чоловік повідомляє, що той прожив там 11 місяців, платив аренду та не був помічений у чомусь дивному. «У нього є дружина та троє дітей. Він пояснював, що його сестра з малолітньою дитиною жила нагорі (скоріш за все мова йде про другу дружину аль-Кураші – Ред.)».

Дещо дивним видається факт, що жодне з арабських видань не акцентувало уваги на міжнародному вимірі події. У текстах не йдеться про роль Туреччини, під чиїм фактичним контролем перебуває сирійська провінція Ідліб, де й було проведено операцію. Крім того, смерть лідера ІДІЛ пройшла повз інформаціний простір країн Магрибу та викликала мало зацікавленості в Іраку.