Азербайджанського журналіста Гусейнова відпустили на поруки

27 Жовтня 2017, 16:01

У п’ятницю, 27 жовтня, суд  відпустив азербайджанського журналіста Фікрата Гусейнова, затриманого в аеропорту "Бориспіль", на поруки народного депутата України Миколи Княжицького та директора Адвокатського центру в Українській Гельсінській спілці з прав людини Бориса Захарова. Про це на своїй сторінці в Facebook написав Княжицький.

За його словами, проти екстрадиції Гусейнова виступили Freedom House , Гельсінська спілка з прав людини , посольство Нідерландів та інші правозахисні організації.

"Щойно суд віддав нам (Миколі Княжицькому- Ред.)  з Борисом Захаровим на поруки азербайджанського журналіста Фікрата Гусейнова , проти екстрадиції якого виступили Фрідом Хаус , Гельсінська спілка з прав людини , посольство Нідерландів, правозахисні організації.

За інформацією адвоката Дмитра Мазурка, журналіст уже зустрівся з послом України в Азербайджані, зараз він перебуває у посольстві.

Водночас, захисник додав, що вимога екстрадиції журналіста не скасовується, у прокуратури є термін у 60 днів для подальшого вирішення цього питання.

Нагадаємо, 14 жовтня в аеропорту Бориспіль прикордонники затримали азербайджанського журналіста Фікрата Гусейнова, який знаходився у міжнародному розшуку. Зазначається, що цей громадянин перебуває в міжнародному розшуку з метою арешту для притягнення до кримінальної відповідальності за шахрайство та незаконну міграцію.

17 жовтня Бориспільський міський районний суд на 18 діб заарештував азербайджанського журналіста. Згодом, Міжнародна правозахисна неурядова організація Freedom House зажадала від України звільнення азербайджанського опозиційного журналіста Фікрата Гусейнова та припинення процедури щодо його екстрадиції.