Рада Європи наступного тижня може почати розслідування у зв'язку з новими звинуваченнями у фальсифікації результатів голосування, що ставить під удар престиж організації, пише The Guardian.
Двоє людей з досвідом роботи на високому рівні у Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) вважають, що Азербайджан пропонував його членам хабар за голосування на користь країни. Даний орган складається з 324 делегатів від національних парламентів і засідає чотири рази на рік в Страсбурзі.
"Аріф Маммадов, колишній азербайджанський дипломат, який став дисидентом, заявив, що у членів делегації з цієї багатою на нафту країни в Раді Європи було 30 млн євро на лобіювання в інститутах цієї організації, зокрема, в асамблеї Ради Європи", – йдеться в статті.
Зі слів Маммадова, всі в азербайджанській делегації чули це число, хоча "його ніколи не записували". "Було сказано, що ці гроші – на хабарі членам делегацій та ПАРЄ в цілому", – повідомив Маммадов.
Тобіас Біллстрьом, шведський делегат в асамблеї і колишній міністр юстиції, сказав, що "гідні довіри члени" організації повідомили йому, що їм пропонували хабарі за те, щоб вони проголосували зазначеним чином. Він один з 64 парламентаріїв, які підписали резолюцію з закликом провести незалежне розслідування "серйозних і гідних довіри звинувачень у серйозному порушенні правил "навколо азербайджанських голосів", – йдеться в статті.
"За словами критиків, Азербайджан використовує асамблею, щоб надати видимість легітимності авторитарного правління свого президента Ільхама Алієва, який править країною з 2003 року", – пише британське видання.
Нагадаємо, в минулому році президент ПАРЄ Педро Аграмунт виступив з ініціативою повернути Росію до Асамблеї. Після цього в ПАРЄ розвивають контакти з російськими депутатами та розглядають можливості внесення змін до регламенту ПАРЄ, що дозволять гарантувати повернення Росії до сесійної зали.