Азарова обурили «покидьки, які вважають себе господарями життя»

29 Березня 2012, 13:57

«Я жоден із таких випадків не залишу без уваги. Добиватимуся від правоохоронних органів розслідування й справедливого покарання. Без компромісів. Лише знаючи, що покарання невідворотне, нелюди боятимуться чинити замах на життя й права людей. А якщо будуть факти черствості, байдужості або недбалості з боку правоохоронців – такі безумовно не працюватимуть у правоохоронній системі. Адже дуже важливо, щоб наші люди не боялися, твердо розраховували на захист і допомогу від держави», – пише.

«На жаль, лікарі не змогли врятувати Оксану Макар. Дівчина померла в Донецькому опіковому центрі, хоча кращі наші лікарі з кращою в країні апаратурою самовіддано боролися за її життя. Було зроблено все можливе – я це особисто знаю», – зазначив глава уряду.

Він підкреслив, що мільйони українців вірили в одужання Оксани Макар, сподівалися на краще, молилися за неї. Багато хто намагався допомогти, здаючи кров, купуючи ліки, висловлюючи моральну підтримку.

«І всі хочуть, щоб подібне ніколи більше не повторилося. Я глибоко співчуваю рідним і близьким Оксани. Розділяю скорботу втрати, яку нічим не загладиш. Боляче й страшно втрачати дітей, та ще за таких обставин», – зазначив прем'єр-міністр.

Він нагадав, що зараз у тому ж Миколаєві лікарі борються за життя ще однієї дівчинки – Олександри Попової, яка також стала жертвою насильства.

«Мені люди пишуть про випадки знущань, приниження з боку покидьків, які вважають себе господарями життя. Часто люди не можуть на них знайти управу й добитися справедливості в себе на місці», – підкреслив Азаров.

Як повідомлялось, Оксана Макар померла сьогодні вранці о 7.30 у Донецькому опіковому центрі. Лікарі заявили, що її травми були із самого спочатку не сумісні з життям.

Центральний районний суд Миколаєва 13 березня обрав запобіжний захід у вигляді утримання під вартою 3 молодим людям від 22 до 24 років, які підозрюються в зґвалтуванні, спробі задушити і спалити Оксану Макар.

Нагадаємо, Максима Присяжнюка, Євгенія Краснощока і Артема Погосяна звину чують у зґвалтуванні і спробі приховати злочин, одного – у замаху на умисне вбивство.  Після смерті дівчини, проти кожного з них буде порушено кримінальну справу за ч. 2 статті 115-ї КК України – умисне вбивство з обтяжуючими обставинами, яка передбачає вищу міру покарання – довічне ув'язнення.