Азаров звинуватив у зриві “покращення” кон’юктуру ринку, Митний союз, попередників та погоду

23 Жовтня 2013, 12:11

«Підведені підсумки роботи економіки за дев’ять місяців поточного року. Держстат оприлюднив статистику, яка засвідчила, що у вересні виявилися певні негативні тенденції. Попри те, що уряд робив все можливе, щоб нівелювати вплив поганої кон’юнктури для українських товарів та ускладнення у торгівлі з країнами Митного союзу, зупинки нафтохімічної галузі та негативний вплив несприятливих погодних умов, які призупинили  майже на місяць польові роботи – все це позначилося на роботі економіки», – пояснив Азаров.

За його словами, уряд наразі має справу «з вкрай складним збігом негативних факторів». «Затяжний спад попиту на наші товари на традиційних ринках і зменшення ціни на товари українського експорту всі останні три роки супроводжується руйнівним для цілих галузей нашої економіки впливом найвищої в Європі ціни на газ. За три роки ми переплатили за газ до 20 мільярдів доларів. Які за цей же час могли бути використані для модернізації промисловості, сфери охорони здоров’я або реалізацію інфраструктурних проектів», – розповів Азаров.

Він нагадав опонентам, що саме їхні політичні сили несуть відповідальність за створення таких «драконівських» умов для економіки України.

«Це їх пряма відповідальність, але вони не беруть її перед народом України. Більше того, вони намагаються сьогодні провокувати паніку і жодним чином не сприяють подоланню нових викликів», – наголоси прем’єр.

Водночас він визнав, що дію глобальних негативних чинників посилили введені «партнерами з Митного союзу» зовнішньоторговельні обмеження для вітчизняних підприємств металургійного комплексу, харчової промисловості  та машинобудування.

Як повідомлялось, також Азаров попередив, що Віктор Янукович вимагає від уряду зберегти незмінними ціни і тарифи державних монополій. Зокрема, забезпечення мораторію на підвищення тарифів для вітчизняних виробництв.

Також Азаров визнав проблему з соціальними виплатами громадянам, пред якими, за словами прем’єра, потрібно вибачитись

"За це персональну відповідальність несуть міністр соціальної політики Королевська та міністр фінансів Колобов", – додав Азаров.